Η πιο μεγάλη νίκη της ΑΕ Λευκίμμης μέχρι την … επόμενη 2 – 1 τον Απόλλωνα Πόντου

September 26, 2021 1140

Τι και αν ο ιστορικός Απόλλων Καλαμαριάς βρίσκεται σε ανώτερη κατηγορία από την ΑΕΛ; Η ομάδα της ΑΕΛ που δείχνει ότι είναι φτιαγμένη φέτος για μεγάλα πράγματα και επελαύνει στο κύπελλο Ελλάδας πέτυχε την πιο μεγάλη νίκη της ΑΕ Λευκίμμης μέχρι την … επόμενη! Νίκησε με 2 – 1 στην παράταση και συνεχίζει ακάθεκτη στην επόμενη φάση και με ανατροπή, αφού βρέθηκε στο 5΄της παράτασης να χάνει με 1 – 0 με γκολ που αμφισβητήθηκε έντονα ως οφ-σάιντ.   Ο Τσεβα- γκολ στο επόμενο λεπτό με πέναλτι σημείωσε το 1 – 1 και ο ίδιος στο 115΄με πλασέ το χρυσό γκολ. Πανάξια και δίκαιη νίκη, αφού η ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και είχε ευκαιρίες!

Διαιτητής: Μάριος Σιντόρης (ΕΠΣ Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Λάμπρος Διαμαντής και Κώστας Λιόντος (ΕΠΣ Ηπείρου) Τέταρτη διαιτητής:Ειρήνη Πιγγίου (ΕΠΣ Ηπείρου). Παρατηρητής διαιτησίας: Χρήστος Μαγιάννης (ΕΠΣ Άρτας)