Νίκη με ανατροπή για τον ΚΡΟΝΟ 3 – 1τον Ποσειδώνα Βιταλάδων

November 06, 2021 787

Τρίτη νίκη για τον Κρόνο σε τρεις αγώνες που παραμένει μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Νότιου Ομίλου της Α΄ΕΠΣΚ

Στο γήπεδο του Περιβολίου επιβλήθηκε του μέχρι πριν από την έναρξη ισόβαθμου του Ποσειδώνα Βιταλάδων με 3 -1.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον Κρόνο με ένα πολύ γρήγορο γκολ του ικανότατου σκόρερ Φ. Βάρελη πριν συμπληρωθεί το 1΄. Ο Κρόνος νέβασε την απόδοσή του και στο 15΄είχε δοκάρι με τον Αρμενιάκο. Στο 20΄σε τε α τετ με τον τερματοφύλακα ο Δαφνής πλάσαρε άουτ.  Ισοφάρισε ο Κρόνος με πολύ ωραίο γυριστό σουτ του Λυμπόπουλου μέσα από την περιοχή.  Το 1 – 1 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Ο Κρόνος στο Β΄ ημίχρονο πέτυχε την ολική ανατροπή με δυο γκολ του Άγγελου Ασπιώτη που μόλις εντάχτηκε στην ομάδα μετά την επιστροφή του από τη Σαντορίνη και μπήκε αλλαγή στο 55΄. Στο 63΄μετά από καλοχτυπημένο κόρνερ με κεφαλιά το 2 -1 και στο 76΄διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 μετά από πάσα του Σουλάνη. Καλή ευκαιρία είχε ο Κρόνος με τον Περδίκη να πλασάρει άουτ πριν από το 3 – 1

ΚΡΟΝΟΣ (Νικομάνης Σπ. ): Ανδριώτης, Καββαδίας Ι., Γράντος, Κουλούρης, Λυμπόπουλος, Ανδριώτης Χ. , Νικομάνης Ε., Αρμενιάκος, Περδίκης, Σουλάνης, Δαφνής. Έπαιξαν και οι: Ασπιώτης, Καββαδίας Γ. Ι. Πανδής Γερ.