Print this page

Μεγάλη νίκη του Κρόνου 4 – 0 τις Μπενίτσες

March 12, 2022 609

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε ο Κρόνος στο γήπεδο Περιβολίου επικρατώντας με 4 – 0 της αξιόμαχης ομάδας των Μπενιτσών και παραμένει σε απόσταση ασφαλείας από τον δεύτερο ΑΟ Κέρκυρα. Αυτή ήταν η 16η νίκη του Κρόνου σε 17 αγώνες!

Ο Κρόνος μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 8’ ο  Σουλάνης με πέναλτι άνοιξε το σκορ. Και μετά το 1 – 0 ο Κρόνος συνέχιζε να πιέζει και στο 12’ έχασε ευκαιρία με τον Βασίλη Καββαδία για το 2 – 0. Το 2 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Λυμπόπουλος στο 37΄με κεφαλιά. Μετά από εκτέλεση κόρνερ και αφού η μπάλα είχε βρει το δοκάρι.

Στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 53΄ σε  αντεπίθεση τρου Κρόνου ο Αρμενιάκος εδραίωσε τη νίκη της ομάδας του σημειώνοντας το 3 – 0.

Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε ο Κουλούρης στο 82’ .

Περισσότεροι από 250 φίλαθλοι παρακολούθησαν το αγώνα και η εξέδρα του γηπέδου Περιβολίου  ήταν γεμάτη.  πλήρης