Μεγάλη νίκη (1 – 0) του Αστέρα Π. στα Τρίκαλα – ΑΕΛ – Ζάκυνθος 1 - 2

October 15, 2023 204

Μεγάλη νίκη του Αστέρα Πετριτή στις καθυστερήσεις με 1 – 0 στα Τρίκαλα. Ήττα εντός της ΑΕ Λευκίμμης από τη Ζάκυνθο (1 – 2) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας (2ος Όμιλος) .

ΑΟ Τρίκαλα – Αστέρας Πετριτή 0 - 1

Στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, ο Αστέρας πέτυχε μεγάλη νίκη  στις καθυστερήσεις (90+1)  με τον Στεργίου να διαμορφώνει το 0-1 χαρίζοντας μια ιστορική νίκη στην ομάδα του.

ΑΕ Λευκίμμης – ΑΠΣ Ζάκυνθος 1 - 2

Εντός έδρα ήττα με 1-2 για την ΑΕ Λευκίμμης από τον ΑΠΣ Ζακύνθου στο επτανησιακό ντέρμπυ

Στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες στο Α΄ ημίχρονο, πέτυχαν γκολ με τον Μουζακίτη που ακυρώθηκε, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τον Κακολύρη σημείωσαν το 0-1. Παρόμοια και η εικόνα του Β΄ημιχρόνου. Στο 73΄ η Ζάκυνθος με πέναλτι του Τσιμέλι πέτυχε το 0-2. Στο 83΄ μείωσε σε 1-2 ο Κούλαλης.