Print this page

ΟΦΑΜ - ΚΡΟΝΟΣ 4-1

December 02, 2023 991

Ο ΟΦΑΜ εύκολα επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του Κρόνου ανατρέποντας το σε βάρος του 0 – 1 που διαμορφώθηκε μόλις στο 13΄.

Ο Α. Ίσσερης με εξαιρετική ενέργεια πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου και περνώντας όποιους αντιπάλους είχε μπροστά του πλάσαρε τον Βενέτη και έγραψε το 0 – 1. Στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε ένα πολύ καλό σουτ του Γκερμπεσιώτη.

Γρήγορη αντίδραση και ισοφάριση για τον ΟΦΑΜ στο 18΄με τον Καρβούνη στο 19΄ με σουτ εντός περιοχής. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο βοηθός ακύρωσε γκολ του Ρούσσου, υποδεικνύοντας τον σε θέση οφσάιντ. Έτσι παρέμεινε το 1 - 1

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΑΜ έχοντας πολύ καλή απόδοση απέναντι στην ομάδα των Αργυράδων που παρουσιάστηκε νωθρή σκόραρε άλλες 3 φορές φτάνοντας στο εμφατικό 4 -1

Στο 59΄με αυτογκόλ του Γράντου διαμορφώθηκε το 2 -1. 0 Καρβούνης στο 69΄πέτυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Το τελικό 4 – 1 ο Σκολαρίκης με αξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής στο 78΄

Διαιτησία: Τόμπρος, Γραμμένος, Σερίφης. Παρατηρητής: Λέσσης

Οι συνθέσεις:

ΟΦΑΜ: (Καλούδης Ι), Βενέτης, Σπίνουλας, Γραικός, Ρούσσος, Καρρας, Καμαρά, Γκερμπεσιώτης, Σκολαρίκης, Αμπατζίδης, Καρβούνης, Γραικός. Έπαιξαν και οι: Βρυώνης, Μέριανος, Κουρής, Αμαρίλντο

ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ: (Καββαδίας Ι.) Ανδριώτης, Σουλάνης, Γράντος, Γκίτσης, Καλούδης, Γράντος, Γιαννακόπουλος, Λέσσης Γερ., Ίσσερης Α., Κυπτίου, Βρεκάι. Έπαιξαν και οι: Κουλούρης Β., Καποδίστριας, Χατζής.