Ήττα του Κρόνου και αποκλεισμός από τον Αστέρα Π.

December 06, 2023 909

Την ήττα γνώρισε σήμερα, Τετάρτη 6 Δεκέμβρη, ο Κρόνος από τον Αστέρα Πετριτή στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΚ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Με τον Κώστα Βλάσση να αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία ο Κρόνος παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός στο Α΄ ημίχρονο που έληξε με 0 – 0. Ωστόσο,  στο Β΄ ημίχρονο δέχτηκε στα τρία πρώτα λεπτά δυο γκολ για τα οποία υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες και τελικά υπέκυψε στην ανωτερότητα του Αστέρα Πετριτή, που αγωνίζεται στη Γ΄ Εθνική με το βαρύ σκορ 0 – 4.  Για τον Αστέρα σκόραραν οι Σουκερας (2), Βλαχόπουλος και αυτογκόλ Καλούδης.

Διαιτησία: Μαργαρίτης, Σατκλίφ, Κυπριώτης. Παρατηρητής: Λέσσης

ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ: (Βλάσσης Κ.) Ανδριώτης, Σουλάνης, Κουλούρης Β., Γράντος, Καλούδης, Γράντος, Γιαννακόπουλος, Λέσσης Γερ., Ίσσερης Α., Κυπτίου, Λέσσης Λ. Αρμενιάκος. Έπαιξαν και οι:., Καποδίστριας, Καββαδίας Σπ., Καββαδίας Ι., Καββαδίας Αρ., Χατζής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Σφακιανάκης Ι.) Θεοδωρόπουλος, Θηραίος, Γεωργοπάλης, Γαρδικιώτης, Μεντής, Μαρίτσας, Κρητικός, Τσιάβος, Στεργίου Κ., Σούκερας, Βλαχόπουλος. Έπαιξαν και οι: Γκασίδης, Κοντομίχης, Λούβρος, Βερονίκης, Στεργίου Π.