Print this page

Πρεμιέρα με εκτός έδρας νίκη για τον Κρόνο 3- 1 τον Κεραυνό Δραγωτινών

October 18, 2020 599

Με νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε το πρωτάθλημα σήμερα ο Κρόνος με 3 - 1

Ο πρωταθλητής της Γ΄ Εθνικής (2018 - 19) σημείωσε την πρώτη του νίκη για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΚ μετά από αποχή 18 περίπου μηνών. Επικράτησε εκτός έδρας του γηπεδούχου Κεραυνού Δραγωτινών με σκορ 3- 1

Ο Κρόνος είχε την υπεροχή και στο 15΄ ο Δάφνης είχε δοκάρι. Το σκορ άνοιξε ο Ανδριώτης στο 33΄ με κεφαλιά. Το 0 – 1 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48΄ο Στούπας σημείωσε  το 0 – 2 με σουτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 1 – 2 στο 52΄δίνοντας πρόσκαιρο ενδιαφέρον στον αγώνα. Στα επόμενα λεπτά ο Γράντος με πέναλτι δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Ο Στούπας και πάλι πέτυχε το 1 - 3 με σουτ μέσα από την περιοχή στο 58΄διαμορφώνοντας το τελικό 1 - 3

Η ενδεκάδα του Κρόνου (Πανδής Α.) Χαρδαλιάς, Καββαδίας Β., Χυσάι Α., Νικομάνης, Καποδίστριας, Περδίκης, Στούπας, Γράντος, Ανδριώτης, Δάφνης, Κουρής. Έπαιξαν και οι : Κοσμάς, Καββαδίας Γ. Α., Μαμαλούγκας, Πανδής Γερ., Καββαδίας Γ.Ι.

ΦΩΤΟ - ΒΙΝΤΕΟ: Μιχάλης Πολίτης