Αθλητικα

Πρεμιέρα με νίκη για τον ΟΦΑΜ 3 – 2 τη Θύελλα Σαρακηνών

October 24, 2021 486

Μπορεί να είναι εικόνα στέκεται και γρασίδι

Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΟΦΑΜ σήμερα εντός έδρας επικράτησε της Θύελλας Σαρακηνών με 3 – 2. Είναι χαρακτηριστικό ότι και τα πέντε γκολ μπήκαν στο Α΄ ημίχρονο.

Ο ΟΦΑΜ σαρωτικός προηγήθηκε στο πρώτο 25λεπτο με 3 – 0! Στο 16΄ο Γωνιάδης με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Ο Πέριτς στο 22΄ με σουτ  μέσα από την περιοχής διαμόρφωσε το 2 – 0 και ο Χαρβαλιάς στο 25′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Silva. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μα μειώσουν σε 3 – 2 πριν από τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου. Ο Γκέσιος στο 33’ με ωραίο γυριστό σουτ μείωσε σε 3 – 1 και στις καθυστερήσεις του Α΄ ημιχρόνου ο Τούφας έγραψε το 3 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Ειρήνη Πιγγίου (ΕΠΣ Θεσπρωτίας) ενώ βοηθοί της θα είναι ο Δ. Μάνος και ο Αγ. Αθανασίου (ΕΠΣ Άρτας)

ΟΦΑΜ (Σ. Σιδερόπουλος) Σκάρπος, Γραμμένος, Ταμπάκου, Παπαδόπουλος, Τσορμπατζίδης, Καμαρά, Σπίνουςλας, Γωνιάδης,Silva, Peric, Χαρβαλιάς. Έπαιξαν και οι Κ. Ανδριώτης, Καρράς, Αμπατζίδης, Σούκερας