Ατσάλινος ΟΦΑΜ: Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ - Ο.Φ.Α.Μ. 1-2

November 21, 2021 918

Μεγάλη νίκη του ΟΦΑΜ, η πρώτη εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα με τη σφραγίδα του Σάββα Σιδερόπουλου μέσα στα Γιαννιτσά απέναντι σε μια ισχυρή ομάδα.
Η γηπεδούχος ομάδα των Γιαννιτσών προηγήθηκε στο σκορ στο 29ο λεπτό μετά από ολιγωρία στην άμυνα του ΟΦΑΜ. Το 1 - 0 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΜΙΛΟΣ ισοφάρισε νωρίςστο 47΄με τον Μποζικη.
Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Σπύρος Σπ'ινουλας μετά απο πάσα του εξαιρετικού Περιτς.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο τερματοφύλακας Ηλίας Σκάρπος έκανε μια εκπληκτική επέμβαση και κράτησε το τελικό 1-2.
Στο τέλος του αγώνα οι 30 φίλοι του ΟΦΑΜ που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Γιαννιτσών πανηγύρισαν με τους παίχτες την πολύ σημαντική νίκη!

Η σύνθεση του ΟΦΑΜ: Σκάρπος,Καρράς,Ταμπάκου,Παπαδόπουλος,Τσορπατζίδης,Σπίνουλας,Καμαρά,Γωνιάδης,Μαγγώνης,Πέριτς και Μποζίκης.
Έπαιξαν και οι: Σούκερας, Χαρβαλιάς, Βρυώνης, Ανδριώτης Σπ.