Συνεχίζονται το σαββατοκύριακο 27-28/11 τα τοπικά πρωταθλήματα της Α1 & Α΄ΕΠΣΚ
Αναλυτικά
Α1' ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
9η αγωνιστική)
Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021 - Ώρα 15.00
Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Θιναλιακός Αχαράβης - Κεραυνός Αγίου Νικολάου
Διαιτητής: Πέτρος Νικόπουλος
Βοηθοί: Ανδρέας Σερίφης και Βασίλης Μπεκάρης
Παρατηρητής αγώνα: Αλέξανδρος Λάτσας
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Αστέρας Λιαπάδων
Διαιτητής: Χάρης Μαργαρίτης
Βοηθοί: Χάρης Σκορδίλης και Στεφανία Σάτκλιφ
Παρατηρητής αγώνα: Γιάννης Ρώσσης
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Ατρόμητος Στρογγυλής - Οδυσσέας Αυλιωτών (0-3 α.α.)
Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 - Ώρα 15.00
Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Αναγέννηση Περιβολίου
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Βοηθοί: Χάρης Σκορδίλης και Μιχάλης Καββαδίας
Παρατηρητής αγώνα: Μιχάλης Κούδας
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - Αχιλλέας Νυμφών
Διαιτητής: Πέτρος Νικόπουλος
Βοηθοί: Στεφανία Σάτκλιφ και Δημήτρης Βασιλείου
Παρατηρητής αγώνα: Γιάννης Ρώσσης
Δημοτικό γήπεδο Παξών:
13:00 ΑΟ Παξοί - Όλυμπος Κέρκυρας
Διαιτητής: Χάρης Μαργαρίτης
Βοηθοί: Μιχάλης Γραμμένος και Θανάσης Ίσερης
Αθλητικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Αστέρας Μωραϊτίκων
Διαιτητής: Θωμάς Βλάσσης
Βοηθοί: Ανδρέας Σερίφης και Γεράσιμος Μιχαλάς
Παρατηρητής αγώνα: Θεοφάνης Αυλωνίτης
Η βαθμολογία (σε 8 αγωνιστικές):
Αστέρας Πετριτή 24
Θιναλιακός Αχαράβης 21*
ΑΟ Παξοί 17
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 14 *
ΑΟ Κάβος 13
Όλυμπος Κέρκυρας 12 **
Αχιλλέας Νυμφών 11
Αναγέννηση Περιβολίου 10
Αστέρας Λιαπάδων 8
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 8
Αστέρας Μωραϊτίκων 6
Οδυσσέας Αυλιωτών 6
ΑΕ Καναλίων 5
Ατρόμητος Στρογγυλής ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
*Έναν αγώνα λιγότερο
**Δυο αγώνες λιγότερους
Α' ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
1ος - Βόρειος Όμιλος (6η αγωνιστική):
Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021
Αθλητικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 ΠΑΟ Σφακιανάκης - Εθνικός Περουλάδων
Διαιτητής: Δημήτρης Κάντας
Βοηθοί: Γιάννης Μίχος και Σπύρος Μερκούρης
Παρατηρητής αγώνα: Δημήτρης Καλύβας
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:00 ΑΕ Φαιάκων - Ηρακλής Σφακερών
Διαιτητής: Βασίλης Δράμπαλος
Βοηθοί: Θανάσης Ίσερης και Αλέξανδρος Δημητράς
Παρατηρητής αγώνα: Περικλής Τόμπρος
Δημοτικό γήπεδο Κασσιόπης:
15:00 Δίας Κασσιόπης - Ομόνοια Γαστουρίου
Διαιτητής: Θωμάς Βλάσσης
Βοηθοί: Μιχάλης Γραμμένος και Δημήτρης Βασιλείου
Παρατηρητής αγώνα: Ελυσσαίος Μουζακίτης
Ατρόμητος Άφρας - ΠΑΟ Κορακιάνας (Αναβάλλεται)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΓΕ Παλαιοκαστριτών - ΑΟ Κοντόκαλι (3-0 α.α.)
Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021
Αθλητικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 ΑΣ Τραβέρσο - Κεραυνός Ποταμού
Διαιτητής: Βασίλης Μπεκάρης
Βοηθοί: Αλέξανδρος Αγιώτατος και Φάνης Σακκάς
Παρατηρητής αγώνα: Δημήτρης Καλύβας
Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές):
ΑΕ Φαιάκων 15
ΠΑΟ Σφακιανάκης 15
ΠΑΟ Κορακιάνας 12 *
Εθνικός Περουλάδων 9
Ατρόμητος Άφρας 9
Δίας Κασσιώπης 7
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 4 *
Ομόνοια Γαστουρίου 4
Ηρακλής Σφακερών 4
ΑΣ Τραβέρσο 3
Κεραυνός Ποταμού 3
ΑΟ Κοντόκαλι ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
*Έναν αγώνα λιγότερο
Νότιος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021
Αθλητικό Κέντρο Κανονιού:
15:00 ΑΕ Κανονιού - Μέγας Αλέξανδρος
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Βοηθοί: Γεράσιμος Μιχαλάς και Βασίλης Μπεκάρης
Παρατηρητής αγώνα: Ανδρέας Σουέρεφ
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Θύελλα Γαρίτσας - ΑΟ Σιναράδων (3-0 α.α.)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Νέος 2017 - Ηρακλής Αγίων Δέκα (0-3 α.α.)
Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
15:00 Κεραυνός Δραγωτινών - ΑΟ Κέρκυρα
Διαιτητής: Δημήτρης Κάντας
Βοηθοί: Σπύρος Μερκούρης και Άγγελος Μπαλός
Παρατηρητής αγώνα: Αντώνης Γελέκας
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
12:00 Ποσειδώνας Βιταλάδων - Ορφέας Κανονιού
Διαιτητής: Δημήτρης Κάντας
Βοηθοί: Γιάννης Σταμάτης και Αλέξανδρος Δημητράς
Παρατηρητής αγώνα: Αντώνης Γελέκας
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:00 ΑΠΣ Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων
Διαιτητής: Βασίλης Δράμπαλος
Βοηθοί: Γιάννης Μίχος και Νίκος Κοσκινάς
Παρατηρητής αγώνα: Κώστας Ασκητής
Η βαθμολογία σε (5 αγωνιστικές):
Κρόνος Αργυράδων 15
ΑΟ Κέρκυρα 13
ΑΠΣ Μπενίτσες 11
Ποσειδώνας Βιταλάδων 9
Θύελλα Γαρίτσας 7
Ηρακλής Αγίων Δέκα 7
Ορφέας Κανονιού 6
Μέγας Αλέξανδρος 6
ΑΕ Κανονιού 6
Κεραυνός Δραγωτινών 3
ΑΟ Σιναράδων ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Νέος 2017 ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ