Ήττες για ΑΕΛ & ΟΦΑΜ – ΒΙΝΤΕΟ

November 28, 2021 744

Δυο ήττες για τις ομάδες του νησιού μας πριν από τη μεταξύ τους αναμέτρηση την Κυριακή.

ΦΣ Κοζάνης - ΑΕ Λευκίμμης 1 – 0

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’  Εθνικής ποδοσφαίρου πέτυχε η ομάδα της Κοζάνης απέναντι στην Α.Ε. Λευκίμμης με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ για τους Κοζανίτες πέτυχε ο Ιορδανίδης με πέναλτι στο 30′. Ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους.

Εντός έδρας ήττα του ΟΦΑΜ, 1-3 από την ΑΕΠ Κοζάνης

Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι

Σε έναν πολύ κακό λόγω βροχής αγωνιστικό χώρο η ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων Κοζάνης επιβλήθηκε του ΟΦΑΜ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 10΄ λεπτό ο Φράνκο, κάνοντας το 0-1. Στο 32΄ με πέναλτι ο Σανσίκα διαμόρφωσε το 0-2, που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Στο 81΄ αποβλήθηκε ο Τρομπούκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η ΑΕΠ να μείνει με 10 παίκτες. Ο Σανσίκα στο 83΄με αυτογκολ το 1-2. Στο 89΄διαμορφώθηκε  το 1-3 από τον Κατσαβάκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΑΜ: Σκάρπος, Παπαδόπουλος, Ταμπάκου, Τζορμπατζίδης, Μαγγώνης, Καμαρά, Σπίνουλας, Γωνιάδης, Πέριτς, Χαρβαλιάς, Μποζίκης

ΑΕΠ Κοζάνης: Παστορνίκι, Βοριαζίδης, Φωλίνας, Κοτταρίδης, Κανταρτζής, Κωστίκος, Κατσαβάκης, Κρίζακ, Βαλμάς (68′ Τρομπούκης) Φράνκο, (89′ Κουλούσιας) Σασίνκα.