Print this page

Ήττα του Φαίακα εντός από την Πυλαία 20 - 26

December 19, 2021 666

Άλλη μια ήττα, η ένατη συνεχόμενη για τον Φαίακα (2 νίκες - 10 ήττες). Το παινχίδι ήταν κλειστό στα πρώτα λεπτά, με την Πυλαία να έχει προβάδισμα από το 25′ λεπτό (8-6) και να προηγείται με τρία γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (11-8). Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την διαφορά τους στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν του Φαίακα με 26-20. Ο ΑΕΣΧ Πυλαίας ανέβηκε στους έντεκα βαθμούς και κλείδωσε την τέταρτη θέση στον βόρειο όμιλο, ενώ ο Φαίακας παρέμεινε στους τέσσερις πόντους.
Πεντάλεπτα: 2-3, 3-3, 4-6, 6-6, 6-8, 8-11 (ημχ), 9-14, 14-16, 15-19, 19-22, 19-25, 20-26.
Φαίακας (Μιχαλάκης): ΕλΧαραγκαουί 3, Τσίλης 1, Τζούλοβιτς 4, Καράνοβιτς 3, Ζέρβας 1, Κορακιανίτης 1,  Νάστος 7.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Ζαφείρης 3, Αντωνιάδης 1, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμεσίδης 7, Μπάτζιος 1, Αλεξανδρίδης 4,  Αλατσατιανός 1, Γιαννακόπουλος 3
 Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 0/0 – 3/3