Φιλική νίκη του Κρόνου – 2- 1 τον Κάβο

December 30, 2021 466

Τη διακοπή των ποδοσφαιρικών διοργανώσεων λόγω γιορτών αξιοποίησαν ο Κρόνος και ο ΑΟ Κάβος για φιλικό αγώνα στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για τη συνέχεια του πρωταθλήματαος

Ο επίσημος φιλικός αγώνας πραγματοποιήθηκε  την Τετάρτη (29/12), στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης με νικητή τον Κρόνο που έδειξε ότι η θέση του είναι ψηλότερα από την Α΄ΕΠΣΚ.

Ο ΑΟ Κάβος που αγωνίζεται στην Α1 ΕΠΣΚ προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Φέιμ Κάσο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκαπεντάλεπτο.  Ο Κρόνος ισοφάρισε σε 1 – 1 με τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου με προβολή του Αρμενιάκου . Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα  ο Σουλάνης διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Φ. Βλάσση. Ο ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε στο ΓΝ Κέρκυρας, όπου διαπιστώθηκε σπάσιμο κλείδας. Ευχές όλων να ξεπεράσει γρήγορα τον τραυματισμό του και να επιστρέψει σιδερένιος στους αγωνιστικούς χώρους.

Διαιτησία: Μαργαρίτης - Σάτκλιφ - Μπεκιάρης