Από τον αγώνα κυπέλου Κρόνος - Αναγέννηση 0 - 1 Από τον αγώνα κυπέλου Κρόνος - Αναγέννηση 0 - 1

Νίκη της Αναγέννησης σε ανεπίσημο φιλικό 2 – 1 τον Κρόνο

January 13, 2022 429

Σε ανεπίσημο φιλικό αγώνα την Τετάρτη (12/1), η Αναγέννηση Περιβολίου νίκησε τον Κρόνο με 2-1 στο γήπεδο Περιβολίου, κοινή έδρα των ομάδων.

Ένας αγώνας που έδωσε τη δυνατότητα να δοκιμαστούν πολλοί ποδοσφαιριστές και να προετοιμαστούν καλύτερα οι ομάδες για την επανέναρξη των τοπικών πρωταθλημάτων.

Για την Ιστορία προηγήθηκε ο Κρόνος στο πρώτο ημίχρονο διάρκεις 40 λεπτών με γκολ του Σπ. Καββαδία στο 15’. Στο δεύτερο ημίχρονο διάρκειας 35΄η Αναγέννηση ανέτρεψε το σε βάρος της σκορ.  Στο 46΄ο Α. Κουλούρης ισοφάρισε σε 1 – 1 και στο 61΄ο Δ. Ίσερης διαμόρφωσε το τελικό 2 - 1