ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Νίκη του Κρόνου με ανατροπή 3 - 1 τον Μ. Αλέξανδρο εκτός

January 23, 2022 646

Την 10η νίκη για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΚ στο γήπεδο του Ολύμπου πέτυχε ο Κρόνος. . Με ανατροπή νίκησε με 2 – 1τον Μ. Αλέξανδρο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28΄. Το 1 – 0 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου. Στο Β΄ ημίχρονο οι Αγιαμαθίτες  πήραν το … όπλο τους. Ισοφάρισε σε 1 – 1 με τον Αμενιάκο και με δυο γκολ του Δαφνή, ο Κρόνος πήρε μια πολύτιμη νίκη με  3 – 1. Παρέμεινε στην κορυφή και εκμεταλλευόμενος το χθεσινό στραβοπάτημα του ΑΟ Κέρκυρα διεύρυνε τη διαφορά του σε τέσσερις βαθμούς. Να σημειωθεί ότι στο τελευταίο διάστημα του αγώνα ο Κρόνος έπαιζε με 10 παίκτες., αλλά κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ