«Χ» αμόγελα για τον ΟΦΑΜ 1 – 1 εκτός με τον Μ. Αλέξανδρο

February 13, 2022 584

Ήθελε τη νίκη ο ΟΦΑΜ, αλλά «χ»αμογελά και με την ισοπαλία εκτός έδρας απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο που έχουν τον ίδιο στόχο της παραμονής στη Γ΄ Εθνική.

Το μεσημέρι της Κυριακής (13/2) ο Ο.Φ. Αγ. Ματθαίου, στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας πήρε την ισοπαλία με 1 – 1 απέναντι στον γηπεδούχο Μ. Αλέξανδρο πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Θα μπορούσε και τη νίκη η συμπαθής ομάδα του Άη Μαθιά που φωνάζει και για πέναλτι πάνω στον Ιβάν Περιτς σε παρατεταμένο τράβηγμα του αμυντικού των γηπεδούχων στο 78΄

Η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Ζυγκερίδη μετά απά σέντρα στο 43΄ και με 1 – 0 έκλεισε το ημίχρονο.

Το 1-1 ήρθε στο 49΄του Β΄ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπύρου Σπίνουλα. Πέναλτι που κέρδισε  Κοκονοζι.

Επόμενος αγώνας για τον ΟΦΑΜ εντός έδρας με την Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Σύνθεση ΟΦΑΜ (Σιδερόπουλος Σ.) Σκάρπος, Παπαδόπουλος, Τσορμπατζιδης, Σκυφτας, Ταμπακου,Γραικός ,Καμαρα, Σπινουλας,Γωνιαδης,Μποζικη ςκαι Μπλετσας. Έπαιξαν και οι: Περιτς,Χαρβαλιας, Κοκονοζι, Σουκερας και Βασιλάκης.