• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

14η νίκη για τον Κρόνο 2 – 0 τη Θύελλα

February 19, 2022 512

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες ο Κρόνος πέτυχε τη 14η νίκη του σε 15 αγώνες. Επικράτησε της αξιόμαχης Θύελλας με 2 – 0

Ύστερα από καλή απόδοση, αλλά χωρίς να εντυπωσιάσει ο Κρόνος νίκησε σήμερα,  Σάββατο 19/2 στο Περιβόλι τη Θύελλα με 2 – 0. Σχετικά γρήγορα, στο 15΄ο Αρμενιάκος μπήκε επικίνδυνα στην αντίπαλη περιοχή και ανατράπηκε από τον Γκίνη. Ο Σουλάνης που επέστρεψε ήταν εύστοχος στην εκτέλεση του πέναλτι και έγραψε το 1 – 0. Πριν από τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου με αυτογκόλ του Κολιογιάννη μετά από σέντρα του Σουλάνη και λάθος της άμυνας  ο Κρόνος προηγήθηκε με 2 – 0. Αυτό ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου. Οι Αργυραδίτες είχαν την υπεροχή απέναντι σε μια ομάδα με νεαρούς και ταλαντούχους παίκτες και είχαν ευκαιρίες με Αρμενιάκο και ΝΚολιολιάνηικομάνη ο οποίος στο 35΄με εντυπωσιακή ενέργεια από το κέντρο του γηπέδου μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ, αφού η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Στο Β΄ ημίχρονο ο Κρόνος κατέβασε ταχύτητα και χωρίς να απειληθεί κράτησε το 2 – 0, ενώ απείλησε με τον δραστήριο Αρμενιάκο. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με Πηλό και Λαζάκη

Για μια ακόμα φορά οι φίλαθλοι του Κρόνου έδωσαν εντυπωσιακό παρόν.

Διαιτητής: Μαργαρίτης - Βοηθοί: Μιχαλάς – Βασιλείου - Παρατηρητής αγώνα: Γελέκας