• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Άνετη η 15η νίκη του Κρόνου 6 – 0 τον Κεραυνό Δραγωτινών

February 26, 2022 506

Άνετη η 15η νίκη του Κρόνου σήμερα, Σάββατο 26/2 επί του Κεραυνού Δραγωτινών στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης με 6 – 0. Στο Β΄ ημίχρονο έπαιξε με πολλούς νεαρούς παίκτες.

Δυνατά μπήκε ο Κρόνος στον αγώνα και μόλις στο 5΄ο Αρμενιάκος με σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 0 – 1. Στο 10΄ο Γραικός έκανε σέντρα σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από παρέμβαση αμυντικού των γηπεδούχων  για να διαμορφωθεί το 0 – 2.  Στο 19΄το δυνατό σουτ του Γραικού βρήκε στόχο και το σκορ ανέβηκε στο 0 – 3. Έξοχο το γκολ που πέτυχε ο Αρμενιάκος με κεφαλιά – ψαράκι αξιοποιώντας τη σέντρα του Γραικού. Το 0 – 4 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου, ενώ ο Κρόνος έχοντας καθολική υπεροχή είχε και άλλες ευκαιρίες.

Στο Β΄ ημίχρονο ο προπονητής του Κρόνου Σπ. Νικομάνης έδωσε ευκαιρία σε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Στο πρώτο πεντάλεπτο του Β΄ ημιχρόνου ο Σουλάνης με δυο προσωπικά γκολ διαμόρφωσε το τελικό  0 – 6. Συγκεκριμένα στο 48΄με σουτ περίπου από τη σέντρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0 – 5. Δυο λεπτά αργότερα, στο 50΄αξιοποίησε την εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του Γραικού διαμορφώνοντας το τελικό 0 - 6

Διαιτητής: Δημήτρης Κάντας

Βοηθοί: Γιώργος Πηγής - Γιώργος Κυπριώτης

Παρατηρητής αγώνα: Γιάννης Ρώσσης

Κεραυνός Δραγωτινών (Βλαχόπουλος Σ.) Βλάσσης Αν., Γαστεράτος, Μυρίλλας Θ., Πλασκασοβίτης, Ανδρονικόπουλος, Γούναρης, Βλάσσης Τ., Βλαχόπουλος Γ., Κάντας Π., Βλαχόπουλος Β., Γκοτζάι Έπαιξε και ο: Ραυτόπουλος

Κρόνος (Νικομάνης Σπ.) Ανδριώτης Χρ., Καποδίστριας, Καλούδης, Κουλούρης, Λυμπόπουλος, Σαγιάς, Σουλάνης, Γράντος, Αρμενιάκος, Νικομάνης, γραικός. Έπαιξαν και οι: Καββαδίας Αρ., Ελέζι Φ., Καββαδίας Εκτ., Πανδής Γερ., Βάρελης