• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Ήττα στο τελευταίο δεκάλεπτο για τον ΟΦΑΜ 2-3 με Ποσειδώνα Μηχανιώνας

March 30, 2022 463

Ο ΟΦΑΜ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής επιδίωξε μια νίκη γοήτρου με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας, αλλά παρόλο που προηγήθηκε με 2 – 1 στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε δυο γκολ και έφυγε από το γήπεδό του ηττημένος με 3 - 2

Οι φιλοξενούμενοι που καίγονταν για βαθμούς προηγήθηκαν στο 33΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγνατίδη. Στο 42΄ισοφάρισε ο ΟΦΑΜ με κεφαλιά  του Χαρβαλιά. Το 1 – 1 ήταν το σκορ του Α΄ημιχρόνου.

Στο Β ΄ημίχρονο  και συγκεκριμένα στο 64΄ο Γωνιάδης έδωσε το προβάδισμα στον ΟΦΑΜ σημειώνοντας το 2-1. Είχε ευκαιρίες και για άλλο γκολ, αλλά δεν τις αξιοποίησε.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ολική ανατροπή και μάλιστα μέσα σε δύο λεπτά. Στο 80΄ ο Καστριτσέας ισοφάρισε με κεφαλιά σε 2-2 και στο 82΄ο Ξανθόπουλος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-3

Διαιτητές: Δ. Χουλιάρας, Γρ. Κέφης, Ζ. Νάστος της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας.

ΟΦΑΜ (Ι. Γκαμπέτας): Σκάρπος, Ταμπάκου, Σκύφτας, Τζορμπατζίδης, Παπαδόπουλος, Γραικός, Σπίνουλας, Πέριτς, Κοκονόζι, Χαρβαλιάς, Γωνιάδης (έπαιξαν και οι Μπλέτσας, Βασιλάκης, Σούκερας, Ανδριώτης Σπ.).

Ποσειδών Μηχανιώνας: (Α. Ζαζόπουλος) Εκκρεμεί