Πρωταθλητής ο Κρόνος που πέτυχε την 20η νίκη μια αγωνιστική πριν λήξει το πρωτάθλημα στον 2ο όμιλο της Α΄ΕΠΣΚ, ενώ στον 2ο, όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική. Στην Α1 δεν είχαμε αγωνιστική δράση εκτός του εξ αναβολής αγώνα στους Παξούς, ενώ ο Αστέρας Πετριτή ετοιμάζεται για τη στέψη την τελευταία αγωνιστική
Αναλυτικά:
Α1' ΕΠΣΚ
Εξ αναβολής
12:30 Θιναλιακός Αχαράβης - ΑΟ Παξοί 2 - 4
Διαιτητής: Χάρης Μαργαρίτης
Βοηθοί: Γιάννης Μίχος - Γεράσιμος Μιχαλάς
Παρατηρητής αγώνα: Γιώργος Μιχαλιτσιάνος
Η βαθμολογία (σε 23 αγωνιστικές)
- Αστέρας Πετριτή 68
- Θιναλιακός 67
- Όλυμπος 46
- ΑΟ Παξοί 40
- Αναγέννηση Περιβολίου 38
- Κεραυνός Αγίου Νικολάου 37
- Αχιλλέας Νυμφών 36
- ΑΟ Κάβος 36
- Οδυσσέας Αυλιωτών 31
- Ολυμπιάδα Καρουσάδων 30
- Αστέρας Λιαπάδων 28
- ΑΕ Καναλίων 14
- Αστέρας Μωραϊτίκων 11
- Ατρόμητος Στρογγυλής ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Α' ΕΠΣΚ – 1ος (ΒΟΡΕΙΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ
21η αγωνιστική
Σάββατο 9 Απριλίου
Δίας Κασσιόπης - ΠΑΟ Κορακιάνας 0 - 6
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας - Βοηθοί: Θωμάς Βλάσσης - Μιχάλης Γραμμένος
Παρατηρητής αγώνα: Γιώργος Μιχαλιτσιάνος
Ομόνοια - Ηρακλής Σφακερών 2 - 4
Διαιτητής: Γιώργος Φίτσας - Βοηθοί: Βασίλης Μπέκαρης - Μιχάλης Καββαδίας - Παρατηρητής αγώνα: Ανδρέας Σουέρεφ
Εθνικός Περουλάδων - ΑΟ Κοντόκαλι (3-0 α.α.)
Κυριακή 10 Απριλίου
(17:00) ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Σφακιανάκης 2- 1
Διαιτητής: Γιώργος Φίτσας - Βοηθοί: Δημήτρης Κάντας - Στεφανία Σάτκλιφ
Παρατηρητής αγώνα: Αλέξανδρος Λάτσας
14:00 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - Κεραυνός Ποταμού 4 – 0
Διαιτητής: Δημήτρης Κάντας - Βοηθοί: Σπύρος Γκιόκας - Αλέκος Δημητράς
Παρατηρητής αγώνα: Φάνης Αυλωνίτης
16:30 Ατρόμητος Άφρας - ΑΣ Τραβέρσο 3 - 2
Διαιτητής: Βασίλης Μπέκαρης - Βοηθοί: Χρήστος Διαβάτης - Φάνης Σακκάς
Παρατηρητής αγώνα: Δημήτρης Καλύβας
Η Βαθμολογία (21 αγ)
- ΠΑΟΚ 60
- ΑΕ Φαιάκων 60
- ΠΑΟ Σφακιανάκης 47
- Εθνικός Περουλάδων 37
- ΓΕ Παλαιοκαστριτών 35
- Ατρόμητος Άφρας 31
- Δίας Κασσιώπης 30
- Ηρακλής Σφακερών 23
- Ομόνοια 22
- Κεραυνός Ποταμού 11
- ΑΣ Τραβέρσο 10
- ΑΟ Κοντόκαλι ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Α' ΕΠΣΚ – 2ος (ΝΟΤΙΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ
(21η αγωνιστική)
Σάββατο 9 Απριλίου
Κρόνος Αργυράδων - Ηρακλής Αγίων Δέκα 2 – 0
Διαιτητής: Πέτρος Νικόπουλος - Βοηθοί: Στεφανία Σάτκλιφ - Δημήτρης Βασιλείου - Παρατηρητής αγώνα: Προκόπης Βλαχόπουλος
Νέος 2017 - ΑΟ Κέρκυρα (0-3 α.α.)
ΑΕ Κανονιού - ΑΟ Σιναράδων (3-0 α.α.)
Κυριακή 10 Απριλίου
Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΠΣ Μπενίτσες 1 - 2
Διαιτητής: Διονύσης Μάρτης - Βοηθοί: Νίκος Κοσκινάς - Σπύρος Μερκούρης
Παρατηρητής αγώνα: Γιάννης Ρώσσης
13:30 Θύελλα - Κεραυνός Δραγωτινών 2 – 0
Διαιτητής: Βασίλης Δράμπαλος - Βοηθοί: Αλέξανδρος Αγιώτατος - Γιώργος Κυπριώτης - Παρατηρητής αγώνα: Περικλής Τόμπρος
Μέγας Αλέξανδρος - Ορφέας Κανονιού 2 - 1
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας - Βοηθοί: Λάκης Αρμενιάκος - Σπύρος Γαρδικιώτης - Παρατηρητής αγώνα: Δημήτρης Μπόρτς
Η βαθμολογία (21 αγ)
- Κρόνος 61
- ΑΟ Κέρκυρα 54
- Μπενίτσες 47
- Μ. Αλέξανδρος 39
- ΑΕ Κανονίου 33
- Θύελλα 33
- Ποσειδών Βιταλάδων 31
- Ηρακλής Αγ. Δέκα 27
- Ορφέας 20 Κεραυνός Δραγωτινών 15
- ΝΕΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
- ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ