Νίκη και άνοδος για τον ΑΟ Κέρκυρα 3 – 1 την ΑΕ Φαιάκων! - ΒΙΝΤΕΟ

April 30, 2022 472

Ο διαχρονικά εκπρόσωπος του νησιού στις εθνικές κατηγορίες ο ΑΟ Κέρκυρα πήρε το εισιτήριο ανόδου στην Α1 ΕΠΣΚ με την καθοδήγηση του άξιου τεχνικού Γιάννη Χονδρογιάννη που έχει γράψει μια ιστορική διαδρομή στο κερκυραϊκό ποδόσφαιρο. Στον αγώνα μπαράζ στο γήπεδο του Ολύμπου το τελικό σκορ ήταν ΑΕ Φαιάκων – ΑΟ Κέρκυρα 1 – 3.

Ο Α.Ο. Κέρκυρα προηγήθηκε με τον Νίκο Ανδριώτη, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1 – 0. Αυτό ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Η τυπικά γηπεδούχος ομάδα της ΑΕ Φαιάκων ισοφάρισε σε 1-1 στο 85' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαρδούση. Σκορ που σφράγισε την κανονική διάρκεια του αγώνα με αποτέλεσμα να ακολουθήσει παράταση.

Στο 97΄της παράτασης  ο Γκολόσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ γράφει το 1-2! Στο 107΄ο Ρέτσης διαμορφώνει το 1 - 3

Διαιτησία: Γιώργος Φίτσας Βοηθοί: Γιάννης Μίχος και η Στεφανία Σάτκλιφ