Δεύτερη σερί νίκη του Αστέρα Πετριτή 2 – 1 τη Ν. Σελεύκεια – Αποτελέσματα & βαθμολογία

May 11, 2022 880

Σταθερά στον δρόμο της ανόδου ο Αστέρας που επικράτησε στο γήπεδο της Πετριτή με 2 – 1 επί της Νέας Σελεύκειας και ισοβαθμεί στην κορυφή με τη Θύελλα Κατσικάς με 6 βαθμούς.

Μέσα σε τρία λεπτά ο Αστέρας «καθάρισε» τον αγώνα με δυο γκολ των Χρ. Γεωργοπάλη σ το 37΄και Θηραίου στο 39΄. Το 2 – 0 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Ο Γόγολος στο 67΄πέτυχε το γκολ των φιλοξενούμενων με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος διαμορφώνοντας το τελικό  2 – 1.

Διαιτητές: Β. Πολυχρονίου, Αλ. Δρουδάκης, Κ. Αποστολίδης από τα Γρεβενά,

Αστέρας Πετριτή: Πισιάνης, Καλησπεράτης, Γεωργοπάλης Χρ., Μεντής, Πολύζος, Γραικός Ι., Στούπας, Θηραίος, Σκολαρίκης, Μπεσού, Μάμαλος. Έπαιξαν και οι Νέστο, Ασπιώτης.

Ν. Σελεύκεια: Βενέτης, Βάσιος Ι., Βασιλείου, Βάσιος Β., Γόγολος, Γιαννακός, Κατσέλης, Μαντζάς, Σούφης, Γούσης, Γαλάνης. Έπαιξε και ο Μήτσης.

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής - 3ος όμιλος

Θύελλα Κατσικά - ΑΕ Ξηροβουνίου 2-0 (53’ Πάνος πεν. – 74’ Δημητρακάκης)

Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Ν. Σελεύκειας 2-1 (37΄Χρ. Γεωργοπάλης – 39΄Θηραίος – 67΄Γόγολος)

Απόλλων Πάργας-Καστοριά 0-1 ( 12’ Σαββόπουλος)

Ρεπό: Αναγέννηση Στάνου