ΠΑΟ Κορακιάνας – Κρόνος 4 - 3 στον αγώνα πρωταθλητών Α΄ΕΠΣΚ

September 25, 2022 838

Τον άτυπο τίτλο του (υπερ)πρωταθλητή της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΚ κατέκτησε ο ΠΑΟ Κορακιάνας επικρατώντας του Κρόνου με 4 – 3 στο γήπεδο του Ολύμπου.

Ο τυπικά γηπεδούχος ΠΑΟ Κορακιάνας προηγήθηκε 2 – 0 με γκολ του Γκερέκου στο 17΄και του Πρ. Πάγκαλη στο 38΄Ο Κρόνος προς το τέλος του Α΄ ημιχρόνου μείωσε σε  2 – 1 με απευθείας φάουλ του Γραικού δίνοντας μεγάλο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου ο Κρόνος ισοφάρισε σε 2 – 2 πάλι με σκόρερ τον Γραικό.στο 51΄. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 54΄προηγήθηκε με τον Καρύδη  που διαμόρφωσε το  2 -3.

Ο ΠΑΟ Κορακιάνας πέτυχε δυο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 3 σε έναν χορταστικό αγώνα με καλό ποδόσφαιρο και πολλά γκολ. Ο Κ. Δημητριάδης το 3 - 3 στο 72΄και ο Κοιλιάρας στο 78΄το 4 - 3

Διαιτησία: Γιούργας, Μάρτης, Γκιόκας.

ΠΑΟ Κορακιάνας (Σαββανής Κ.) Γκουτζαμάνης, Σκούρας Αλ., Ανυφαντής, Μεσημέρης, Γουλιαρμής, Πετρόγιαννης, Πάγκαλης, Γκερέκος, Σκούρας Σπ., Κοιλιάρας, Δημητριάδης

Έπαιξαν και οι: Κάνταρος, Κονισπολιάτης, Μποζίκης, Μαζαράκης

ΑΠΣ Κρόνος: (Νικομάνης Σπ.) Ανδριώτης Χρ., Καλούδης Α., Γράντος, Λυμπόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σαγιάς, Σουλάνης, Κουλούρης Θ., Γραικός, Δαφνής, Καρύδης.

Αναπληρωματικοί: Σαγιάς, Νικομάνης Ε., Καββαδίας Ι., Καποδίστριας, Καββαδίας Ε., Νικομάνης Σπ., Κουλούρης Β. Καββαδίας Αρ., Ισόγλου Κρ.