ΑΕ Λευκίμμης - Πανελευσινιακός 1 - 1 - Αποτελέσματα & βαθμολογίες

November 28, 2022 410

Η ΑΕ Λευκίμμης αναδείχτηκε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 με τον Πανελευσινιακό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Ελευσίνας που έχει υψηλές προσδοκίες προηγήθηκε στο 18’ με σουτ του Μίσκου, ενώ η απάντηση των γηπεδούχων ήλθε στο 51’ με σουτ του Γαστεράτου. Στο 32΄η ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Γρηγοριάδη για την ΑΕΛ που απείλησε και στο Β΄ ημίχρονο με Γαστεράτο και Γεωργακόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν επικίνδυνη φάση και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με την μπάλα να ξύνει το δοκάρι του Παγκράτη. Η ΑΕΛ με τον βαθμό που πήρε έφτασε τους πέντε και παραμένει αήττητη, ενώ ο Πανελευσινιακός έχει πλέον τέσσερις βαθμούς.

Διαιτητής: Ειρήνη Πιγγίου (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Θωμάς Γκέλης (ΕΠΣ Ηπείρου) - Δημήτρης Διονύσης (ΕΠΣ Άρτας)

Παρατηρητής διαιτησίας: Γιώργος Σαράφογλου (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

Συνθέσεις:

ΑΕ Λευκίμμης: Παγκράτης, Παπαγεωργίου, Ματσοβίλα, Πότση, Καρβούνης, Χατζηστάμου, Βέρμπης, Τσεβανέδης, Κωστακιώτης, Γαστεράτος, Γρηγοριάδης. Έπαιξαν και οι: Γεωργακόπουλος, Πανταζής, Στεργίου, Κορακιανίτης

Πανελευσινιακός: Γκλώτσος, Αρναούτογλου, Συριόπουλος, Βοσνακίδης, Μίσκου, Μπούσης, Κρητικός, Μακρυγιάννης, Μουστάκης, Τεγούσης, Κοτσώνης.