Ήττα Αστέρα Πετριτή στη Ναύπακτο με 2 – 1 - Αποτελέσματα & Βαθμολογία

December 11, 2022 356

Ήττα για τον Αστέρα Πετριτή στη Ναύπακτο από τον τοπικό Αστέρα με 2 – 1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18’  με πέναλτι του Γραμμένου.

Ο Ναυπακτιακός ισοφάρισε σε 1 - 1με τον Σκούτα που με ψηλοκρεμαστό σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Στη συνέχεια ο Αστέρας Πετριτή έχασε δύο ευκαιρίες για γκολ .

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 53′ να κάνουν την ανατροπή όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργουσοπουλου ο Πετράτος σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και έκανε το 2-1. Είχαν ευκαιρίες με τον Αντωνιάδη και τον Σκούτα.

Ο Αστέρας μπορούσε  να αποφύγει την ήττα στις καθυστερήσεις με τον Γραμμένο να αστοχεί από κοντινή θέση με κεφαλιά.

Διαιτησία: Δημήτρης Χουλιάρας (ΕΠΣ Πρέβεζας/ Λευκάδας), Μιχάλης Ανδριανός - Αλεξία Σταθοπούλου (ΕΠΣ Αχαΐας).

Οι συνθέσεις:

Ναυπακτιακός:Καλαντζής,,Τραγουλιάς,Μικές,Αγκαράι,Σάντο,Νικολογιάννης(65’Αντωνιάδης),Καραλής,Πανταζής(70΄Γιαννόπουλος),Σκούτας(85’Καφεντζής),Γεωργουσόπουλος(85’Φειδαίος),Πετράτος.

Αστέρας Πετριτή: Πετράκης, Πούλος, Τουρσίδης(Θηραίος), Γαρδικιώτης, Γεοργωπάλης, Γκασίδης(85’Σούκερας),Γραικός,Μαρκόν(85’Κορακιανίτης),Τσιάβος,Γραμμένος,Λεμπονγκο(85’ Μονγκουγκου)