• Αργυράδες - Κέρκυρας
  • Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Νίκη ΑΕ Λευκίμμης 1 – 0 τον ΑΟ Τρίκαλα (ΒΙΝΤΕΟ) – ΠΟ Φήκης – Αστέρας 2 – 0 (ΒΙΝΤΕΟ) – Αποτελέσματα & Βαθμολογία

December 21, 2022 508

Μια σημαντική πέτυχε η ΑΕ Λευκίμμης επί του ΑΟ Τρίκαλα με 1 – 0 και ανέβηκε στη 2η θέση στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής, ενώ ο Αστέρας ηττήθηκε στα Τρίκαλα από τον ΠΟ Φήκης με 2 – 0

ΑΕΛ: Επιστροφή στις νίκες 1 – 0 τα Τρίκαλα

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ. Νίκησε εντός έδρας τον ΑΟ Τρίκαλα με 1 – 0. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημίχρονου όταν ο Βέμπρης με κεφαλιά μετά από εξαιρετική σέντρα του Κωστακιώτη έκανε το 1-0.

Διαιτητής: Λεωνίδας Τζόβας (ΕΠΣ Ηπείρου)

Βοηθοί : Ορέστης  (ΕΠΣ Ηπείρου) και Γρηγόρης Κέφης (ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας)

Οι συνθέσεις:

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ: Παγκάρης,Πουλημένος, Κωστακιώτης, Ματσοβίλα, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Πότσης, Γαστεράτος, Βέρμπης, Χατζησταθίου.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ:  Γρηγοριάδης, Λουκάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Θεολόγου (15’ Γκοβίνας, 30’ Λώττας), Παπακώστας, Τσιαφίτσας (65’ Κοντογεώργος), Αλεξίου (71’ Λώττας), Κουσκουνάς, Κορέλας, Κωστόπουλος

Πάλεψε, αλλά ηττήθηκε ο Αστέρας Πετριτή

Απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, όπως είναι ο ΠΟ Φήκης πάλεψε ο Αστέρας για θετικό αποτέλεσμα, αλλά δε τα κατάφερε. Οι γηπεδούχοι σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήραν τη νίκη.

Και όμως ο Αστέρας είχε ευκαιρίες να προηγηθεί με Γραμμένο αρχικά και στη συνέχεια τον Τσιάβο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σκόνδρα στο 42’. Το 1 – 0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 72΄ σε μια καλά οργανωμένη αντεπίθεση των γηπεδούχων και πάλι ο Σκόνδρας πέτυχε το 2-0 πού ήταν και το τελικό σκορ

Το ματς σφύριξε ο Παναγιώτης Τσιώρης (ΕΠΣ Άρτας) έχοντας ως βοηθούς του, τους Οδυσσέα Νούσια (ΕΠΣ Ηπείρου) και Γιώργο Γιοβάνη (ΕΠΣ Καρδίτσας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΟ Φήκης Τρικάλων (Ν. Μανούρας) : Ντάσκας, Γιαννούλας, Ζήσης, Δρόσος, Καλαμαράς, Γεωργάκης, Γκαντιάς, Ιωάννου, Νικλητσιώτης, Σαμαντάς, Σκόνδρας. Έπαιξαν και οι Πολυζόπουλος, Α. Νικλητσιώτης, Τεντολούρης, Πατρώνης, Δούλαλας

Αστέρας Πετριτή (Γ. Σφακιανάκης): Πισσιάνης, Κορακιανίτης, Πούλος, Γαρδικιώτης, Γεωργοπάλης, Γκασίδης, Γραικός, Θηραίος, Γραμμένος, Λεμπόνκο, Τσάβος. ‘Επαιξαν και οι Σούκερας, Θηραιός.