• Αργυράδες - Κέρκυρας
  • Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Νίκη - άνοδος στην 6η θέση για τον Αστέρα Πετριτή (BINTEO) – Ισοπαλία η ΑΕΛ στη Χαλκίδα

March 12, 2023 790

Σημαντική νίκη που τον ανεβάζει στην 6η θέση της βαθμολογίας πέτυχε ο Αστέρας επί του Ναυπακτιακού με 2 – 0, ενώ η ΑΕ Λευκίμμης στο 93΄με τον Πουλημένο ισοφάρισε σε 2 – 2 και αναδείχτηκε ισόπαλη με την Χαλκίδα εκτός έδρας.

Αστέρας Πετριτή – Ναυπακτιακός Αστέρας 2 – 0

Τα γκολ για τους γηπεδούχους τα έβαλαν ο Γεωργακόπουλος στο 22' με σουτ διαγώνιο ύστερα από πάσα του Μαργκόν λεπτό και ο Πούλος με δυνατό σουτ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο στο πρώτο μέρος αφού χάθηκαν ευκαιρίες με Γεωργακόπουλο και Γραμμένο. Στο β΄ μέρος ο Αστέρας κατέβασε ταχύτητα και σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν απειλήθηκε. Ο κόσμος για μια ακόμα φορά συμπαραστάθηκε στην ομάδα.

Διαιτητής: Κώστας Ζιούτος (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Βοηθοί: Αλέξανδρος Δρουδάκης (ΕΠΣ Γρεβενών) - Ορέστης Ευαγγέλου (ΕΠΣ Ηπείρου). Παρατηρητής διαιτησίας: Σπύρος Τσιάκος  (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Πετριτή: Πισιάνης, Θηραιός, Γκασίδης, Μεντής, Πούλος, Γαρδικιώτης, Κουκουλέκης, Τσιάβος, Μαργκόν, Γραμμένος, Γεωργακόπουλος. Έπαιξαν και οι: Κουρτελέσης, Στύπας Σπ., Σούκερας, Γεωργοπάλης.

Ναυπακτιακός Αστέρας: Εκκρεμεί