Τεσσάρα η ΑΕΛ - Ισοπαλία ο Αστέρας Π. στην Πάργα

March 27, 2023 375

Στην 6η θλεση με τεσσάρα η ΑΕ Λευκίμμης

Σαρωτική η ΑΕ Λευκίμμης στο Δημοτικό Στάδιο της Λευκίμμης νίκησε με 4 - 0 με χατ τρίκ του Τουρμούσογλου τον ουραγό Ναυπακτιακό Αστέρα και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας του 3ου Ομίλου, με 33 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22΄ με τον Τουρμούσογλου, (1-0),  ο οποίος δέκα λεπτά αργότερα σημείωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 72΄ο  Λώμης πέτυχε το  3-0. Ο Τουρμούσογλου διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 4-0.

Ε"Χ"ασε ευκαιρίες νίκης στην Πάργα ο  Αστέρα

Καλύτερος ο Αστέρας στην Πάργα  με τη συμπαράσταση των φιλάθλων του έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για την νίκη σε ένα παιχνίδι ντέρμπι δυνατό και με ένταση. Χαρακτηριστική φάσης με γραμμένος στο 37', 67, 75 και με Τσιαβο στο 85 και Γεωργακοπουλο στο 90.΄Δεν έλειψαν και οι εντάσεις, όπου με την παρέμβαση της αστυνομίας τα πνεύματα και από τις δύο πλευρές ηρέμησαν

Διαιτητής: Ζυγάς (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Κόμκοτος – Ροκοπάνος (Αιτωλοακαρνανίας)

Απόλλων Πάργας (Βασίλης Ξανθόπουλος): Κωνσταντάκος, Πάκος, Διαμάντης, Φράγκος, Βασιλείου, Ντατίδης, Τσιαφίτσας, Ντόκος, Γεωργάκης, Εμβραΐζογλου, Μπέλλος.

Αστέρας Πετριτή (Σφακιανάκης Ι.) Δήμας, Κουρτελέσης, Γκασίδης, Μεντής, Πουλος, Γαρδικιωτης, Γεωργακοπουλος, Τσιαβος , Γεωργοπαλης, Γραμμένος. Αγωνίστηκαν και οι Θηραιος, Μαρκον, Ρουμελιωτης, Σούκερας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής.

Α.Ο. Υπάτου – Παναγρινιακός 2-0

Α.Ε. Λευκίμμης – Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0

Πανελευσινιακός – Διγενής Νεοχωρίου 5-0

Π.Ο. Φήκης – Α.Ο. Τρίκαλα 2-0

Ζάκυνθος – Βύζας Μεγάρων 1-1