Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 9/9 η κλήρωση της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Κέρκυρας και στους δέκα ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΟ ΚΑΒΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ
ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ - ΑΟ ΠΑΞΟΙ
2η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ
ΑΟ ΠΑΞΟΙ - ΑΟ ΚΑΒΟΣ
3η αγωνιστική
ΑΟ ΚΑΒΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ - ΑΟ ΠΑΞΟΙ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ - ΑΟ ΣΥΝΑΡΑΔΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ
2η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΝΑΡΑΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ - ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ
3η αγωνιστική
ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ
ΑΟ ΣΥΝΑΡΑΔΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ
ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ
2η αγωνιστική
ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ - ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3η αγωνιστική
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ
ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ
4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΣ ΒΟΛΙΔΑ - ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ
2η αγωνιστική
ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ - ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ - ΑΣ ΒΟΛΙΔΑ
3η αγωνιστική
ΑΣ ΒΟΛΙΔΑ - ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ
ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΝΕΟΣ 2017 - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ
ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ - ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΟΣ
2η αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ - ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ
ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΟΣ - ΝΕΟΣ 2017
3η αγωνιστική
ΝΕΟΣ 2017 - ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ - ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΟΣ
6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ - ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ
ΠΑΟΚ - ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ
2η αγωνιστική
ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΟΚ
ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ
3η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ - ΠΑΟΚ
ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ
7ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ
2η αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ
3η αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ
8ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ
ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ - ΑΣ ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ
2η αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ - ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ
ΑΣ ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ
3η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ - ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ - ΑΣ ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ
9ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ - ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ
2η αγωνιστική
ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ
3η αγωνιστική
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ - ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ
10ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΠΑΡΤΥΛΛΑ
2η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΠΑΡΤΥΛΛΑ - ΟΜΟΝΟΙΑ
3η αγωνιστική
ΟΜΟΝΟΙΑ - Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ