Η επιστροφή του ΑΟ Κέρκυρα μετά από 7 χρόνια και του Κρόνου μετά από 17 μήνες και η αποχώρηση της Βολίδας χρωματίζουν την πρεμιέρα του κυπέλλου της ΕΠΣΚ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος Όμιλος

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός και υπαίθριες δραστηριότητες

Κάβος - Αστέρας Μωραϊτίκων 4 - 1

Για τους γηπεδούχους σκόραραν: Χρήστος Βλάσσης (25', 29') και Αντώνης Μπασιάς (40', 90'). Ο Δ. Μαρκα΄της είχε μειώσει σε 2 – 1 για τον Αστέρα

Κρόνος – Παξοί 1 - 2

Για τον ΑΟ Παξών σκόρερ ο Ε. Φασλία στο 12΄και στο 75΄Ο Ασπιώτης στο 53΄ ισοφάρισε σε 1 - 1

Paxos Island

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι αγώνες της Κυριακής του κυπέλλου της ΕΠΣΚ

Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Σιναράδων 3 - 0

Ηρακλής Αγ. Δέκα – Αναγ. Περιβολίου 0 - 4

Χατ τρικ του Μίτσουλη και ένα γκολ του νεαρού Μίαρη Ι.

Σώθηκε το Περιβόλι, σε δύσκολη θέση το Βαλανειό! - CorfuPress.com

3ος Όμιλος

Η εικόνα ίσως περιέχει: 9 άτομα, υπαίθριες δραστηριότητες

Κεραυνός Αγίου Νικολάου – Θύελλα  3 - 1

Για τους γηπεδούχους σκόραραν Χαρβαλιάς, Χ. Αρμενιάκος, Θρ. Καλούδης. Ο Φ. Βαρσάκης για τη Θύελλα το τελικό 3 - 1

Μπενίτσες - Αστέρας Πετριτή  0 - 7

Τα γκολ των φιλοξενουμένων: Λούβρος, Β'αρελης, Νικομάνης, Καλησπεράτης, Γαρδικιώτης, Χρ. Γεωργοπαλης και Κουρής.

4ος Όμιλος

Βολίδα - ΠΑΟΣ Κανονιού 0 -3 αα (Λόγω αποχώρησης της Βολίδας)

Άρης Μέσης – Ατρ. Στρογγυλής 0 - 4

5ος Όμιλος

Νέος 2017 - Ατρόμητος Άφρας  2 – 0

Και τα δυο των γηπεδούχων γκολ ο Α. Βιτουλαδίτης στο Α΄ημίχρονο.

ΑΟ Κοντόκαλι - Όλυμπος  2 - 5

6ος Όμιλος

Αστέρας Λιαπάδων – ΓΕΠ (30/9)

ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΕ Καναλίων 2 - 1

7ος Όμιλος

Ολυμπιάδα - Εθνικός Περουλάδων  2 – 2

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δυο φορές με τον Προβατά Π. και Βλασερό. Για τον Εθνικό σκόρερς : Αντώνης Κυριάκης και Λέντι Λέζο και αγωνίστηκαν οι : 1. Μηλιώτης Στ., 2. Σκέμπρης Αντρ., 4. Κουβαράς Σπ., 5. Κούφαλης Στ., 8. Χαλικιάς Μ., 14. Σελλάς Θ., 12. Νάστας Ν., 7. Σαλβάνος Ν., 10. Λέζο Λ., 17. Ντάτσι Κλ., 13. Κανταρέλης Ν. Αλλαγέςο: 18. Κυριάκης Αντ., 9. Σελλάς Στ., 6. Μερκούρης Ευθ., 15. Ρίκος Σπ.)

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων – Οδυσσέας  1- 1

Για τους γηπεδούχους το γκολ ο Στ. Λούβρος

8ος Όμιλος

Αχιλλέας  - Ηρακλής Σφακερών 4 - 1 (Για τους γηπεδούχους σκόραραν: Δημήτρης Ρίζος, Φίλιππος Παναγιωτίδης, Γιάννης Κεφαλληόος και Γρηγόρης Μεταλληνός)

Δίας Κασσιώπης – Θιναλιακός 0 - 4

Σκόρερ: Εριον Μπαρντι (7ο λεπτο), Γιώργος Κριεζης (12ο λεπτο), Χρήστος Αρμενης (41ο λεπτο) και Γιώργος Κουδας (67ο λεπτο)

9ος Όμιλος

ΑΕ Φαιάκων - ΑΟ Κέρκυρα 3 - 3 (Από το 68΄με 10 παίκτες οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής. Προηγήθηκαν 3 - 2Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι: Κατσαρός 8', Ρέτσης 40', 87')

Ρεπό: Ποσειδώνας Βιταλάδων