• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Με Κιπτίου και με ανατροπή η πρώτη νίκη της ΑΕ Λευκίμμης!- ΒΙΝΤΕΟ

October 25, 2020 723

Ο εξαιρετικός Κώστας Κιπτίου που τα τελευταία χρόνια αποτελεί πολύτιμο και αναντικατάστατο στέλεχος της ΑΕ Λευκίμμης πέτυχε τα δυο γκολ στην πρώτη νίκη της ομάδας του.

Ξεπέρασε η ΑΕΛ την ήττα της 1ης αγωνιστικής κάνοντας το καλύτερο ποδαρικό στην έδρα της. Σήμερα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής πέτυχε μεγάλη νίκη με ανατροπή στο γήπεδό της.  Στο 25΄ο Αμβρακικός Λουτρού πέτυχε το 0 – 1.

Ο Κιπτίου στο 35΄ισοφάρισε και το 1 – 1 ήταν το σκορ του Α΄ ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης στα τελευταία λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 85΄πέτυχε το νικητήριο γκολ σφραγίζοντας την πρώτη φετινή νίκη της ΑΕΛ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μάριος Σιντόρης, με επόπτες τους Γιώργο Παπαλαζάρου και Λάμπρο Λιαμιρά της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

5ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Παναγρινιακός – Θύελλα Κατσικάς 3-1 (43', 62', 82' / 29' )

Αναγέννηση Άρτας – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 1-2 (60' Σκανδάλης / 45+1' Γραικός, 77' Γωνιάδης)

Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου 0-3 (10' Βέρμπης, 36', 88' )

ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – ΑΕ Μεσολογγίου 4-1 (33', 56', 63', 89' / 71' )

ΑΕ Λευκίμμης – Αμβρακικός Λουτρού 2-1 (33'-85' Κιπτίου / 25' )

ΑΟ Κασσιώπη Κέρκυρα – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 0-4 (14' Κοτζαντίσογλου, 37' Ρούσης, 78' Σάλια, 90' Κηπουρός)