Βαριά ήττα για τον ΑΟ Κασσιώπης Κέρκυρα από τον Κτηνοτροφικό Αστέρα

October 25, 2020 672

Δεύτερη συνεχόμενη βαριά ήττα για τον ΑΟ Κασσιώπης Κέρκυρα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.  Στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών πέρασε νικηφόρα με το θριαμβευτικό 4 – 0 σημειώνοντας την πρώτη του νίκη.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε με πέναλτι ο Κοντσατίσογλου στο 14΄και ο Ρούσης στο 37΄διαμόρφωσε το 0 – 2 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.  Στο τελευταίο δεκαπεντα΄λεπτο του αγώνα ο Κτηνοτροφικός Αστέρας πέτυχε άλλα δυο γκολ. Ο Salla στο 78΄το 0 – 3 και ο Κηπουρός στο 90΄το τελικό 0 - 4

ΑΟΚΚ (Χριστοφοράκης): Πετράκης, Φουρίκης, Αυλωνίτης, Γουλιαρμής,, Νταρλαγιάννης, Τζώρας, Γιώτας, Αλιμερκάι, Μπουντάνι, Κοσμίδης, Μπραχιματάι

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ (Βλάχος): Κοκκινίδης, Δημητριάδης, Μπόζιαρης, Λιούρας, Κωτοσύλοας, Ρούσσης, Μπαλίτσας, Κοτζαντίσογλου, Τσακνάκης, Χαραλαμπίδης, Σάλα.

Έπαιξαν και οι Αποστολίδης, Κηπουρός, Τσιαρσιώτης, Αποστόλου, Αλεξανδρής

5ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Παναγρινιακός – Θύελλα Κατσικάς 3-1 (43', 62', 82' / 29' )

Αναγέννηση Άρτας – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 1-2 (60' Σκανδάλης / 45+1' Γραικός, 77' Γωνιάδης)

Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου 0-3 (10' Βέρμπης, 36', 88' )

ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – ΑΕ Μεσολογγίου 4-1 (33', 56', 63', 89' / 71' )

ΑΕ Λευκίμμης – Αμβρακικός Λουτρού 2-1 (33'-85' Κιπτίου / 25' )

ΑΟ Κασσιώπη Κέρκυρα – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 0-4 (14' Κοτζαντίσογλου, 37' Ρούσης, 78' Σάλια, 90' Κηπουρός)