ΑΟ Παξοί – Αχέρων Καναλακίου 0 – 8 – Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου

October 28, 2020 930

Για την α΄ φάση του κυπέλλου Ελλάδος ο ΑΟ Παξών που μετά από κλήρωση εκπροσώπησε το κερκυραϊκό ποδόσφαιρο γνώρισε βαριά ήττα στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι με 0 – 8 από τον Αχέροντα Καναλακίου με 0-8.

Για περίπου μισή ώρα μπόρεσε να αντισταθεί η ομάδα των Παξών.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα ο Νικολάου που πέτυχε τέσσερα γκολ, δυο ανά ημίχρονο. Στο 30΄οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Αναστασιάδη σημείωσαν το 0 – 1. Στο τελευταίο 15λεπτο του Α΄ ημιχρόνου και μέσα σε πέντε λεπτά από το 36’ έως το 41΄πέτυχαν δυο ακόμα γκολ με τον Νικολάου. Το 0 – 3 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Με γκολ του Λουκούμη στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου, στο 48΄διαμορφώθηκε  το 0-4. Σε πέντε λεπτά  από το 61΄έως το 66΄οι  Μανιώτης και Βασιλειάδης εκτόξευσαν τον δείκτη του σκορ στο 0-6. Οι φιλοξενούμενοι δε σταμάτησαν να κυνηγούν τα γκολ ακόμα και στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Νικολάου σε πέντε λεπτά από το 80΄ έως το 84΄ διαμόρφωσε το τελικό 0-8.

Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Λιαμύρας – Στόλη (Θεσπρωτίας)

ΑΟ Παξοί (Γ. Τουρσουνίδης): Κουλούρης, Βλαχόπουλος Χρ., Σπ., Κουκία, Παππάς, Μήτσης, Ελέζι, Απέργης, Θεοδώρου, Βελλιανίτης, Ξιαούσης (έπαιξαν και οι Άλα, Βερονίκης Σπ., Γιαννούλης, Μητσιάλης).

Αχέρων Καναλακίου (Β. Τζιάρρας): Βλάχος, Κωνσταντίνου, Βασιλάκης, Μανιώτης, Κυριάκης, Αναστασιάδης, Λουκούμης, Νικολάου, Βασιλειάδης, Τσούνης, Εμβραζίογλου, Τάτσης (έπαιξαν και οι Φράγκος, Κακιούζης, Πότσης, Ζάβδρος)