Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕ Λευκίμμης – 3η σερί βαριά ήττα για τον ΑΟ Κασσιώπης Κέρκυρας

November 01, 2020 704

Εκμεταλλεύεται την έδρα της η ΑΕΛ και σήμερα (Κυριακή 1/11) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής  πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη που την ανέβασε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Επικράτησε της αξιόμαχης Θύελλας Μοναστηρακίου Πρέβεζας με σκορ Φορτσάτη η ΑΕΛ από την αρχή του αγώνα προηγήθηκε με τον Τσεβα – γκολ στο 16΄. Ο κανονιέρης της ΑΕΛ πέτυχε και το 2 – 0 στο 36΄που ήταν το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Αιφνιδίασαν οι φιλοξενούμενοι στο Β΄ ημίχρονο και σε εννιά λεπτά ισοφάρισαν σε 2 – 2 (48΄- 57΄). Όμως ο πολυτιμότατος Κιπτίου για δεύτερη συνεχομένη αγωνιστική υπογράφει τη νίκη της ΑΕΛ με γκολ στο 76΄διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 2.

Άλλη μια βαριά ήττα, η τρίτη συνεχόμενη,  για τον ΑΟ Κασσιώπης Κέρκυρας. Αυτή τη φορά ηττήθηκε στο Καναλάκι από τον τοπικό Αχέροντα. Άντεξε μόνο 35’ ‘όταν ο Νικολάου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Ντόκος το 2 – 0 στο 40΄που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου. Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου στο 47΄ο Κυριάκης ανένασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Στο 73' και  81' οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δυο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 5 – 0.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής - 5ος όμιλος

Κτηνοτροφικός Αστ.Καληράχης – Παναγρινιακός 1-0 (35' Αποστολίδης)

ΠΑΣ Πρέβεζα – Αναγέννηση Άρτας 1-0 (85' Τσολακίδης)

Αμβρακικός Λουτρού – Τηλυκράτης 0-2 (19' Περιστέρης, 86' Κολοβός)

ΑΕ Λευκίμμης – Θύελλα Μοναστηρακίου 3-2 (16'-36' Τσεβανέδης, 76' Κιπτίου / 48', 57 )

Αχέρων Καναλακίου – Κέρκυρα 5-0 (35' Νικολάου, 40' Ντόκος, 47' Κυριάκης, 73', 81' )