Μετά την 3η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Α1 προπορεύονται Αστέρας Πετριτή και Αναγέννηση Περιβολίου. Μόνος πρώτος ο Θιναλιακός με 3χ3 στον Βορρά. Ο Κρόνος πρωτοπόρος στον Νότιο όμιλο της Α΄ΕΠΣΚ, στον όμιλο του κέντρου ΠΑΟ Σφακιανάκης και ΑΟ Κέρκυρα που μόλις σήμερα δέχτηκε το πρώτο γκολ και αυτό από πέναλτι στην κορυφή με 3χ3. Η ΑΕ Φαιάκων στην κορυφ΄λη του ομίλου του Βορρά.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής
Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Νότιος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Παξοί 1 - 1
ΑΟ Κάβος - Βολίδα Κάτω Γαρούνα (3-0 α.α.)
Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου 1- 1 (Λ. Γιαννούλης 1 – 0 (78΄) – Γ. Μίτσουλης (85΄)
Αστέρας Πετριτή - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 2 – 0 (Κ. Μάμαλος (15΄και 75΄πεν.)
Βαθμολογία
1.Αστέρας Πετριτή 7
2.Αναγέννηση Περιβολίου 7
3.Κεραυνός Αγ. Νικολάου 6
4.Φαίαξ Μαραθιά 4
5.Παξοί 4
6.Κάβος 3
7.Ατρόμητος Στρογγυλής 2
8.Βολίδα 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ - ΑΟ ΚΑΒΟΣ
ΑΣ ΒΟΛΙΔΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ 0 – 3 (αα)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ - ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΟ ΠΑΞΟΙ
Βόρειος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020
Αστέρας Λιαπάδων - Όλυμπος Κέρκυρας 1 - 3
ΑΕ Καναλίων - Θιναλιακός Αχαράβης 0 - 1 (Κριεζής (26΄)
Οδυσσέας Αυλιωτών - Αχιλλέας Νυμφών 1 - 0
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Νέος 2017 2 – 2 (Καρβούνης (10΄) 1 – 0, Βιτουλαδίτης (21΄) 2 – 0, Καλούδης 2 – 1 (57΄), Γκερέκος 2 – 2 (83’)
Βαθμολογία
1.Θιναλιακός 9
- Νέος 2017 7
3. Όλυμπος 6
4.ΑΕ Καναλίων 6
5.Αχιλλέας Νυμφών 3
6.Οδυσσέαςς Αυλιωτών 3
7.Ολυμπιάδα Καρουσάδων 1
8.Αστέρας Λιαπάδων 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ - ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ
ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΟΣ - ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ
ΝΕΟΣ 2017 - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
1ος - Νότιος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κεραυνός Δραγωτινών 4 - 1
ΑΠΣ Μπενίτσες - Ποσειδώνας Βιταλάδων 3 – 0 (Μαρουλάκης (3)
Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Μωραϊτίκων 2 – 0 (Περδίκης 33΄)
Σιναράδες – Βασιλάτικα 2 – 1 (Χρυσομάλλης 9΄0 – 1, Αργυρός – Ασπιώτης 1-1 (86΄) Σαγιάς 2 -1 (88΄)
Βαθμολογία
1.Κρόνος Αργυράδων 7
2.Ηρακλής Αγ. Δέκα 6
- Ποσειδών Βιταλάδων 6
4.Μπενίτσες 4
5.Αστέρας Μωραϊτίκων 4
6.Βασιλάτικα 2
7.Σιναράδες 1
8.Κεραυνός Δραγωτινών 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ - ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ
ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ - ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ
2ος - Όμιλος Κέντρου (3η αγωνιστική)
Ατρόμητος Άφρας - Θύελλα Γαρίτσας 0 - 1
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Κέρκυρα 1 – 2 (Κουλούρης, πεν. 1 -0 (40΄) Ρέτσης 0 – 2 (45΄+3 ) – Γκολόσης 1 -2 (67΄πεν)
Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Κοντόκαλι 0 - 3 (Μαρτίνος πεν., Μπάκολης, Χαρτοφύλακας)
Ομόνοια Γαστουρίου - ΠΑΟΣ Κανονιού 1 - 4 (Χρήστου 0 - 1 (16΄), Σέλας 0 - 2- (37΄), Ιμπραχίμι 1 - 2 (38΄), Σούκερας (2) 83΄- 86΄1 - 4)
Ατρόμητος Άφρας - Θύελλα Γαρίτσας 0 - 1
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Κέρκυρα 1 - 2
Ρεπό: Άρης Μέσης
Βαθμολογία
1.ΠΑΟ Σφακιανάκης 9
2.ΑΟ Κέρκυρα 9
3.Μέγας Αλέξανδρος 6
4.Κοντόκαλι 3
5.Ατρόμητος Άφρας 3
6.Ομόνοια 3
7.Θύελλα 3
8.Κεραυνός Ποταμού 0
9.Άρης Μέσης 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ - ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ - ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ
ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ - ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ
ΚΕΡΑΥΝOΣ ΠΟΤΑΜOΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ
3Ος Βόρειος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Αστέρας Σπαρτύλα-Δίας Κασσιόπης 0 - 1
Ηρακλής Σφακερών-ΓΕ Παλαιοκαστριτών 1 - 4
Εθνικός Περουλάδων-ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων αναβλήθηκε λόγω covid 19
ΑΕ Φαιάκων-ΠΑΟΚ 2-1 (Κ. Μαυρωνάς (17΄) 1 – 0, Ν. Παπάς 2 – 0 (62΄), Πάγκαλης 74΄2 – 1)
Βαθμολογία
1.ΑΕ Φαιάκων 7
2.ΠΑΟΚ 6
3. ΓΕ Παλαιοκαστριτών 6
- Εθνικός Περουλάδων 4*
5.Δίας Κασσιόπης 4
6.ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 2*
7.Ηρακλής Σφακερών 1
8.ΑΣ Τραβέρσο 0
*Έναν αγώνα λιγότερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ
ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ- ΑΕ ΦΑΙAΚΩΝ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ
ΠΑΟΚ - ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ