• Αργυράδες - Κέρκυρας
  • Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

‘Ε «Χ» ασε ευκαιρία νίκης στο 90΄η ΑΕ Λευκίμμης με ακυρωθέν γκολ 0-0 στην Καστοριά

April 10, 2021 415

Λευκή ισοπαλία  0-0  στο παιχνίδι ανάμεσα στον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας και στην ΑΕ Λευκίμμης, στο ΔΑΚ Καστοριάς, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, μετά από περίπου έξι μήνες.

Οι δύο ομάδες «πάλεψαν» για τη νίκη, με τους γηπεδούχους να έχουν ευκαιρίες για γκολ. Η ΑΕΛ είχε στο τέλος της αναμέτρησης τεράστια ευκαιρία να αποδράσει με τη νίκη, όμως ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ, υποδεικνύοντας τον ποδοσφαιριστή της Λευκίμμης σε θέση οφσάιντ. Η ΑΕΛ με 7 βαθμούς βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ήταν φανερό ότι η πολύμηνη διακοπή στοίχισε σε αντοχές και ρυθμό.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης στην Καστοριά (mikriliga):

25′ Μακρινό σουτ του Χασάι, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

10′ Ο Ταρέλι σουτ από τα πλάγια, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

27′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέδη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

33′ Σέντρα από τα πλάγια, από κοντά ο Μουζακίτης έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

46′ Κεφαλιά ο Τσεβανέδης, μπλόκαρε ο Κοσμίδης

53′ Ο Μηλιάτης γέμισε από φάουλ, ο Μήνος την γύρισε με το κεφάλι, ο Χασάι δεύτερη κεφαλιά και από κόντρες στα χέρια του τερματοφύλακα

60′ Μακρινό σουτ του Πανταζή, άουτ η μπάλα

64′ Ο Καραμανίδης από κοντά κατέβασε και προσπάθησε να σουτάρει, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

75′ Ο Θεοδωράκης εκτέλεσε φάουλ η μπάλα πέρασε από όλους κόντραρε σε αμυντικό της Καλλιθέας και πέρασε αρκετά κοντά από το δεξί κάθετο δοκάρι

90′ Γκολ για την Λευκίμμη, το ακύρωσε ο διαιτητής για οφ σάιντ

Διαιτητής του ματς ήταν ο Θεοδωρόπουλος με βοηθούς τους Δούμτση και Πάνου, όλοι από την Φλώρινα.

Οι συνθέσεις:

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας: Κοσμίδης Γρ., Καρανάσιος Σ. (61′ Τόσκος), Σαββόπουλος Κ., Παναγιωτίδης Χρ., Μήνος Φ., Μηλιάτης Β., Πίττας Γρ. (Καραμανίδης Γρ.), Ταρέλι Π., Σαββόπουλος Β. (77′ Σιαραφέρας), Τζερεμές Στ. (87′ Μηλιάτης Δ.), Χασάι Γ.

ΑΕ Λευκίμμης: Γκάκος Μ., Γρηγοριάδης Β., Μουζακίτης Ν., Πουλημένος Ν., Laborda B., Mocovila Ar., Κιπτίου Γκ., Τουρσίδης Ν., Τσεβανέδης Ευ., Γαστεράτος Χρ., Πανταζής Χρ.