Η ΑΕΛ έσπασε το αήττητο του ΟΦΑΜ – 3η σερί νίκη για τον ΑΟ Κασσιόπης

April 25, 2021 471

Η ΑΕΛ έσπασε το αήττητο του ΟΦΑΜ και τον έφτασε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Ο Τσεβα- γκολ στο 43΄πέτυχε το χρυσό γκολ της ΑΕΛ.

ΟΦΑΜ (Σ. Σιδερόπουλος): Σκάρπος, Ταμπάκου, Κατελούζος, Γραικός Κ., Παπαδόπουλος, Λουλές, Βλάχος (82΄Αμπατζίδης), Σπίνουλας Σπ., Γραικός Ι. (90΄ Γραικός Αλ.), Γωνιάδης, Γραικός Γ. (82΄Σπίνουλας Ν.).

ΑΕ Λευκίμμης (Π. Κορομπόκης): Γκάκος, Τουρσίδης (19΄ Γρηγοριάδης), Πουλημένος, Ματζοβίλα, Μουζακίτης, Τσεβανέδης, Γαστεράτος (41΄ Λούβρος), Πανταζής (82΄ Αγκουστίν), Θεοδωράκης, Σπίνουλας (82΄ Κουλούρης Αγ.), Κωνσταντινίδης (41΄ Κυπτίου)

Ο ΑΟ Κασσιόπης 3η σερί νίκη

Ο ΑΟ Κασσιόπης πέτυχε την 3η σερί νίκη, αυτή τη φορά με ανατροπή και ανεβαίνει στον βαθμολογικό πίνακα. Σήμερα στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι φιλοξένησε τον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας Καστοριάς και τον νίκησε με 2 -1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15 με τον Χυσάι. Το 0 – 1 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου, αφού στο 23΄ο Σταυρέ εκτέλεσε πέναλτι, αλλά απέκρουσε ο Κοσμίδης Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Κ. Χριστοφοράκη μπήκε πολύ δυνατά. Ισοφάρισε σε 1 – 1 στο 65΄με τον Τσιάβο. Στο 85΄ο Πλατέλλας διαμόρφωσε το τελικό 2 - 1

ΑΟ Κασσιόπη (Κ. Χριστοφοράκης): Ράξα, Γκόγκος, Παναγιώτου, Ντίας, Λαζάρου, Ριμπέιρο, Πλατέλας, Κλωνάρης, Σταυρέ, Βίλα, Μπραχιματάι (35΄ Μπουτάνι). (Τσιάβος, Γιώτας)
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Δημητρίου): Κοσμίδης, Τόσκος, Σιαραφέρας, Μήνος, Σαββόπουλος Κ., Ευαγγέλου, Μηλιάτης, Παναγιωτίδης, Σαββόπουλος Ε., Ταρέλι, Χασάι. (Μηλιάτης Α., Μπήττας, Παπαθανασίου, Καραμανίδης)

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής

Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικάς 4-1 (29' Βέρμπης, 49' Πότσι, 63' Βασιλάκης, 90+3' Ντόκος / 5' Μπλέτσας πεν)

ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου 0-0

Κτηνοτρ.Αστ.Καληράχης – Αμβρακικός Λουτρού 1-1 (90' / 24' πεν)

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης 0-1 (43' Τσεβανέδης)

Παναγρινιακός – Θύελλα Μοναστηρακίου 1-1 (24' Καντάνης / 20' Κοζάνης Σ.)

Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης 1-0 (76' Μπαλαδήμας)

Κέρκυρα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1 (65' Τσιάβος, 85' Πλατέλλας / 15' Χισάι)