Αθλητικα

Νίκη - πρόκριση στο 120΄- Η ΑΕΛ 3-2 τον Ατρόμητο Παλαμά για το κύπελλο

August 28, 2021 986

Με γκολ στο 120΄ η ΑΕΛ 3-2 την ανατροπή και την πρόκριση

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο 14΄με γκολ του Αλ. Κόκκινου, αλλά η ΑΕΛ ισοφάρισε  στο 26’ με τον Πανταζή. Στο 41΄ η ΑΕΛ προηγήθηκε με  σκόρερ τον  Τσεβανέδη με 2-1 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου

Στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου και στο 51΄ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στο 2 - 2 με τον  Κοντό.  Ο Θεοδωράκης 63΄αποβλήθηκε με 2η κίτρινη. Το 2 - 2 ήταν το σκορ του κανονικού αγώνα. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη της παράτασης οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες. Ο Κυπτίου είχε τον τελευταίο λόγο και με κεφαλιά στο 120΄ διαμόρφωσε το τελικό  το 3-2  δίνοντας την πρόκριση στην ΑΕΛ