• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

5σφαιρη Αναγέννηση Π. σε τροχιά ανόδου – Αποτελέσματα & Βαθμολογία

May 15, 2024 445

Τη δεύτερη – και αυτή – θριαμβευτική νίκη πέτυχε σήμερα η Αναγέννηση Περιβολίουτης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στην Γ΄ Εθνική,  σήμερα Τετάρτη (15/5) στο γήπεδο Περιβολίου επικρατώντας του ΠΑΣ Ανέζα με σκορ 5-0. Βρίσκεται σε τροχιά ανόδου με 6 βαθμούς, ενώ στον πίνακα προηγείται ο Αμβρακικός με 10. Ως γνωστόν ανεβαίνουν τρεις ομάδες.

Στο 23΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κυπτίου με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή 1 – 0. Στο 31΄ ο Θηραίος σημείωσε το 2 – 0. Στις καθυστερήσεις του Α΄ ημιχρόνου ο Μίτσουλης με πέναλτι το 3-0. Στο ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47΄ο Καρύδης με σέντρα-σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0. Ο  Γαρδικιώτης στο 53΄ με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτησία: Κωνσταντίνος Τικοζόγλου  - Ιωάννη Φακανάς - Βασίλης Χατζηβασιλείου από την ΕΠΣ Μακεδονίας

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ : (Σταμάτης Κουλούρης) : Σιμιστήρας, Κατελούζος, Καρύδης, Στέρεφ, Τάσσης, Καρβάλιο, Κυπτίου, Γαρδικιώτης, Θηραίος, Μίτσουλης, Τσεβανέδης. Έπαιξαν και οι Σαμοΐλης, Μίαρης, Βλάσσης

ΠΑΣ ΑΝΕΖΑΣ: (Δημήτρης Σφήκας): Γεωργάκης, Ρώσσιος, Γκανάρας, Χουλιάρας Α., Τσαμπάς Κ., Πλακιάς, Παραλίκας, Χρηστογιάννης, Νίκαρης, Σιώζος, Ρούμπος. Έπαιξαν και οι: Ζώης, Παύλου

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής

Άρης Φιλιατών – Παναγρινιακός 5-1 (36' Ιωακειμίδης, 68' Κάσο, 77' Γώγος, 90', 90+2' / 26' Τσεκούρας)

Αμβρακικός Βόνιτσας – ΑΕ Γραμμοχωρίων 8-1 (7' αυτογκόλ, 47'-81' Τσιούνης, 51'-58' Βρεττός, 60' Βασίλας, 89', 90' / 25' Νάκος)

Αναγέννηση Περιβολίου – ΠΑΣ Ανέζα 5-0 (23' Κιπτίου, 31' Θηραίος, 45+1' Μίτσουλης Γ. πεν, 47' Καρύδης Β., 53' Γαρδικιώτης)

Ρεπό : Θύελλα Ελεούσας