• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

«Χ»αμόγελα για ΑΕ Λευκίμμης και ΟΦΑΜ

November 07, 2021 543

Δυο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός των κερκυραϊκών ομάδων για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής που αφήνουν «χ»αμόγελα αισιοδοξίας, αφού για την ΑΕΛ είναι το πρώτο θετικό αποτέλεσμα και για τον ΟΦΑΜ η ανατροπή του 0 – 2

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΑΕ Λευκίμμης 1 - 1

Στην 3η αγωνιστική πήρε τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα η ΑΕ Λευκίμμης που αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 29΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεοδωράκη ξεγέλασε. Όμως στο επόμενο λεπτό ο Πάλλας με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Διαιτητές:  Πολυχρονίου, Σιδέρης (ΕΠΣ Καστοριάς), Αλεξόπουλος (ΕΠΣ Τρικάλων).

Αστέρας Καληράχης: Κοκκινίδης, Κωστούλας, Αποστόλου,, Κοζαδίσογλου, Στεργιόπουλος, Νιάρχος, Τσικόπουλος, Πάλλας, Κουτσάφτης, Σάλα, Ρούσης.

ΑΕ Λευκίμμης: Γκάγκος, Κωστακιώτης, Αρμενιάκος, Πουλημένος, Βασιλάκης, Ματσοβίλα, Πανταζής, Κυπτίου, Γεωργακόπουλος, Θεοδωράκης, Γρηγοριάδης..

ΟΦΑΜ – Κοζάνη 2 - 2

Μεγάλη ανατροπή για τον  ΟΦΑΜ που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από την Κοζάνη πολύ νωρίς, πριν συμπληρωθεί το ημίωρο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5΄, όταν ο Μαυροματίδης άνοιξε το σκορ διαμορφώνοντας το 0-1, ενώ στο 28΄ ο Μπακάλης από κοντά πέτυχε το 0 - 2. Μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 39΄ο Χαρδαλιάς με κεφαλιά μείωσε σε 1-2, που ήταν και το  σκορ του Α΄ημιχρόνου.

Ο ΟΦΑΜ στο 81΄ισοφάρισε με  πλασέ του Σούκερα.

Διαιτητές:  Ν. Μαγγιώρος, Θ. Γκέλης (ΕΠΣ Ηπείρου), Δ. Διονύσης (ΕΠΣ Άρτας).

ΟΦΑΜ (Σ. Σιδερόπουλος): Σκάρπος, Κάρρας, Ταμπάκου, Τζορμπατζίδης, Παπαδόπουλος, Σπίνουλας, Μποζίκης, Αμπατζίδης, Σίλβα,  Γωνιάδης, Χαρδαλιάς

Φ.Σ. Κοζάνη (Σ. Παπαβασιλείου): Κοκκινίδης, Παπαργυρίου, Κατσουλίδης, Ρογκότης, Κωστούλας, Μαυροματίδης, Μπακάλης, Ιορδανίδης, Καραγιαννίδης, Μπιριτζάους, Μπίτσης.