• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Νίκησε ο Κρόνος 3 - 2 εκτός την ΑΕ Κανονιού – Λυτρωτής ο Ασπιώτης

January 30, 2022 584

Την 11η νίκη (1 ισοπαλία) σε 12 αγώνες πέτυχε σήμερα, Κυριακή 30/1 ο Κρόνος. Επικράτησε εκτός έδρας στο Κανόνι της ΑΕ Κανονιού με 3- 2. Ο Κρόνος έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού προηγήθηκε  2- 0 και έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν. Λυτρωτής ο φύλακας Άγγελος Ασπιώτης που έχει αποδείξει ότι ξέρει να πετυχαίνει πολύτιμα γκολ βγάζοντας τα … κάστανα από τη φωτιά! Έτσι στο τέλος διαμόρφωσε το 2 – 3.

Ο Αρμενιάκος στο 8΄πέτυχε το 0 – 1. Στο τέλος του Α΄ ημιχρόνου ο Σουλάνης διαμόρφωσε  το 0 – 2. Στο Β΄ ημίχρονο οι νεαροί και ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές της ΑΕ Κανονιού, όχι μόνο δυσκόλεψαν, αλλά πέτυχα σε περίπου δέκα λεπτά δυο γκολ ισοφαρίζοντας σε 2 – 2. Στο τέλος μίλησε ο Άγγελος γράφοντας το τελικό 2 – 3 και χαρίζοντας μια υπερπολύτιμη νίκη! βρίσκεται στο+4 από τον ΑΟ Κέρκυρα που στο 90΄πήρε τη νίκη με 4 -3 επί του ΑΠΣ Μπενίτσες

Διαιτητής: Κώστας Γιούργας

Βοηθοί: Δημήτρης Βασιλείου - Νίκος Κοσκινάς