• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

ΑΕΛ πέντε αστέρων με άλμα παραμονής! - ΒΙΝΤΕΟ

February 06, 2022 523

Η ΑΕ Λευκίμμης στους τελευταίους έξι αγώνες κάνει πορεία πρωταθλητισμού. Πέτυχε την 4η νίκη σε έξι αγώνες και με δυο ακόμα ισοπαλίες παραμένει αήττητη ανεβαίνοντας από το τελευταίο σκαλοπάτι της βαθμολογίας στο 7ο της παραμονής!

Σήμερα στην έδρα της τον φιλοδώρησε με πεντάρα τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης Γρεβενών στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής μπροστά σε 500 και πλέον οπαδούς της.
Η ...καταιγίδα  των γκολ άρχισε στο 24', με τον Λάζαρο Κωστακιώτη να κάνει το 1-0 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου. Γρήγορα ο  Μπουλάτοβιτς στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο της επανάληψης στο 49' και στο 60' εδραίωσε τη νίκη της ΑΕΛ σκορπίζοντας τον ενθουσιασμό στους φιλάθλους της ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο  3-0. Στο 75' ο Γεωργακόπουλος σημείωσε το 4-0. Ο Τσεβα-γκολ  στο 83' έδωσε διαστάσεις θριάμβου διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Δημήτρης Χουλιάρας, σε συνεργασία με τους Γρηγόρη Κέφη και Ζώη Νάστο, άπαντες της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας.