• Thursday , Feb 1 , 2018

Αθλητικα

Ήττες για Αστέρα Π. και ΑΕΛ – Όλα τα αποτελέσματα

March 10, 2024 159

Ήττες για Αστέρα Π. που ακόμα έχει πολλές ελπίδες παραμονής, παρόλο που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού  και ήττα για την ΑΕΛ που βρίσκεται σε δυσχερή θέση με την απειλή του υποβιβασμού να είναι μια πραγματικότητα.

Θύελλα Κατσικά – Αστέρας Π. 1 – 0

Παρόλο που οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά ο Αστέρας είχε σημαντικές ευκαιρίες. Στο 11΄ ο Λούβρος δέχθηκε την μπάλα, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο 14΄ ο Κρητικός αμαρκάριστος σούταρε με την μπάλα να περνάει άουτ!

Στο 31΄ ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, όταν ο Κωσταμένας εκτέλεσε κόρνερ και ο Βασιλάκης με κεφαλιά έκανε το 1-0!

Στην επανάληψη ο Αστέρας προσπάθησε να αιφνιδιάσει και στο 47΄ ο Κοιλιάρας είχε ένα καλό σουτ που πέρασε άουτ.

Τέλος απειλήθηκαν επεισόδια με τους παίκτες του Αστέρα και τους φιλάθλους με την αστυνομία και τους ψυχραιμότερους να αποτρέπουν τα χειρότερα!

Διαιτησία: Φακής (Ε.Π.Σ. Λάρισας), (Δρουδάκης, Τοπαλσάββας) (Ε.Π.Σ. Κοζάνης, Ε.Π.Σ. Λάρισας)

Θύελλα Κατσικάς: Παππάς Δ., Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Ντόντης, Βασιλάκης, Παππάς Α. (86΄ Φίλιος), Πολυχρόνης, Τουρμούσογλου (75΄ Ρίζος), Κωσταμένας (81΄ Πάκος), Εμβραίζογλου (86΄ Καμπούρης)

Αστέρας Πετριτή: Τζαφετσης, Μεντής, Γωγουβίτης, Ρουμελιώτης, Γαρδικιώτης, Πούλος (83’ Σούκερας), Κρητικός, Κοιλιάρας, Γκασίδης, Γεωργακόπουλος (83΄Γκοΐκοβιτς), Λούβρος (65΄Γεωργοπάλης).

Με στοιχεία από sportsioannina.gr

ΓΑΣ Σβορώνου – ΑΕ Λευκίμμης 2 – 0

Ήττα για την ΑΕ Λευκίμμης στον αγώνα που διεξήχθη στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής από τον γηπεδούχο ΓΑΣ Σβορώνο.

Τα γκολ για τον πιερικό σύλλογο πέτυχαν ο Χαρτσιάς στο 38′ με φάουλ και ο Κωτσιόπουλος στο 54′ με σουτ.

Το “φιλμ” του αγώνα από το katerinisport.gr

1′ Εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη, μπλόκαρε ο Ζωγράφος.

12′ Μετά από σέντρα του Καραγκούνη ο Δεμηρτζόγλου έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Παγκράτης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

16′ Εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη, η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Ζωγράφου.

19′ Ο Λάμπογλου τροφοδότησε τον Κυπαρίσση αλλά αυτός δεν έπιασε καλά το πλασέ δίνοντας την ευκαιρία στον Παγκράτη να μπλοκάρει.

32′ Γύρισμα του Λάμπογλου στον Κυπαρίσση, αυτός έκανε το σουτ που κόπηκε από τους αντίπαλους αμυντικούς.

35′ Ο Παγκράτης μπλόκαρε σουτ του Χατζή.

38′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Χαρτσιάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

53′ Ο Κωτσιόπουλος επιχείρησε σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

54′ ΓΚΟΛ! 2-0: Μετά από χτύπημα κόρνερ του Κοντοθανάση, ο Δημητρίου πάσαρε στον Κωτσιόπουλο και αυτός με σουτ έκανε το 2-0.

55′ Κοντινό σουτ του Νίτα, έφυγε άουτ.

56′ Σουτ του Δεμηρτζόγλου στην κλειστή γωνία του Παγκράτη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Λευκίμμης.

66′ Εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη, μπλόκαρε ο Ζωγράφος με διπλή προσπάθεια.

81′ Σουτ του Κυρτέγου, απέκρουσε δύσκολα ο Παγκράτης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λαμπρίδης με βοηθούς τους Αδραμάνη και Σαμαρά, της ΕΠΣ Πέλλας.

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Μπαλός (5′), Βασσάκης (37′), Παπαθανασίου (52′) και Σκιαδάς (73′) της Λευκίμμης.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Σβορώνος (Σάκης Θεοδοσιάδης): Ζωγράφος, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Χαρτσιάς (86′ Βούλγαρης), Μυστρίδης (81′ Φυτόπουλος), Δεμηρτζόγλου, Κοντοθανάσης, Κυπαρίσσης, Λάμπογλου (86′ Ξυδούς), Καραγκούνης, Χατζής (81′ Βύρος).

ΑΕ Λευκίμμης: Παγκράτης, Μοτσοβίλα, Μπαλός, Σκιαδάς, Παπαθανασίου (80′ Τσαγκαράκης), Τσοπανάς (46′ Νίτας), Μουζακίτης, Σπανός, Βασσάκης, Κωστακιώτης, Τσούτσης (73′ Κουρής).