Μέλος πληρώματος ρυμουλκού, 33 χρονών, υπέστη εγκαύματα δευτέρου βαθμού, ενώ εκτελούσε επισκευές
Νέο "εργατικό ατύχημα" σημειώθηκε στη Σαλαμίνα, χτες το απόγευμα (17/7), το οποίο είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό ενός 33χρονου μέλους πληρώματος ρυμουλκού. Ο δεύτερος μηχανικός ρυμουλκού πλοίου, υπέστη εγκαύματα δευτέρου βαθμού, ενώ εκτελούσε επισκευές στο Ναυπηγείο Σαλαμίνας.
Σύμφωνα με το Λιμενικό ο 33χρονος μεταφέρθηκε αρχικά στο Κέντρο Υγείας Σαλαμίνας και στη συνέχεια στο γενικό νοσοκομείο της Νίκαιας.
Οι συνθήκες του ατυχήματος παραμένουν άγνωστες.
Έχουν συνηθίσει να βαφτίζουν εργατικά "ατυχήματα" τα εγκλήματα που διαπράττονται λόγω έλλειψης μέτρων προστασίας. Οι ζωές των εργατών στον βωμό του κέρδους.