Ήττα Αστέρα Π. εντός – Νίκη ΑΕΛ – Όλα τα αποτελέσμτα

March 31, 2024 462

Αστέρας Πετριτή - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου : 0-3

Ο Αστέρας Πετριτή ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Καθοριστική φάση η αποβολή στο 35΄με απευθείας κόκκινη στον Κ. Γεωργακόπουλο. Τρία λεπτά μετά ο Μετάι κέρδισε πέναλτι για το οποίο υπήρχαν διαμαρτυρίες  και ο Χατζής έγραψε το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 78΄με τον Μουράτι σημείωσαν το 0-2 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιαμαλίδης στο 84΄.

Διαιτητές: Σ. Πέτσας, Π. Παπαγεωργόπουλος, Χρ. Αλεξόπουλος  (ΕΠΣ Τρικάλων)

Αστέρας Πετριτή: Τζαφέστας, Μεντής, Γωγουβίτης, Ρουμελώτης, Γαρδικιώτης, Πούλος, Κρητικός, Κοιλιάρας, Γεωργοπάλης Χ., Γκασίδης, Γεωργακόπουλος (έπαιξαν και οι Λούβρος, Στεργίου Π., Κ., Τσιάβος, Σούκερας).

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου: Πατσιογεώργος, Κόλα, Λαμπίρης, Τσαλαμπίδης, Χατζής, Παπαδόπουλος, Ιντζόγλου, Κριεμάδης, Γκλιγκόπουλος, Μετάι, Τουλίκας Β. (έπαιξαν και οι Μηλιώτης, Μουράτι, Τσουλίκας Γ., Σεχολάρι).

ΑΕ Λευκίμμης – Αστέρας Σταυρού 2 – 0

Νίκη για την ΑΕΛ που έχει χάσει το τρένο της παραμονής. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στο Β΄ημίχρονο  και συγκεκριμένα  προηγήθηκαν   στο 51΄ με το γκολ του Παπαθανασίου (1-0) ενώ στο 84΄διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Καραμποίκη .