Αστέρας Πετριτή - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου : 0-3
Ο Αστέρας Πετριτή ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.
Καθοριστική φάση η αποβολή στο 35΄με απευθείας κόκκινη στον Κ. Γεωργακόπουλο. Τρία λεπτά μετά ο Μετάι κέρδισε πέναλτι για το οποίο υπήρχαν διαμαρτυρίες και ο Χατζής έγραψε το 0-1.
Οι φιλοξενούμενοι στο 78΄με τον Μουράτι σημείωσαν το 0-2 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιαμαλίδης στο 84΄.
Διαιτητές: Σ. Πέτσας, Π. Παπαγεωργόπουλος, Χρ. Αλεξόπουλος (ΕΠΣ Τρικάλων)
Αστέρας Πετριτή: Τζαφέστας, Μεντής, Γωγουβίτης, Ρουμελώτης, Γαρδικιώτης, Πούλος, Κρητικός, Κοιλιάρας, Γεωργοπάλης Χ., Γκασίδης, Γεωργακόπουλος (έπαιξαν και οι Λούβρος, Στεργίου Π., Κ., Τσιάβος, Σούκερας).
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου: Πατσιογεώργος, Κόλα, Λαμπίρης, Τσαλαμπίδης, Χατζής, Παπαδόπουλος, Ιντζόγλου, Κριεμάδης, Γκλιγκόπουλος, Μετάι, Τουλίκας Β. (έπαιξαν και οι Μηλιώτης, Μουράτι, Τσουλίκας Γ., Σεχολάρι).
ΑΕ Λευκίμμης – Αστέρας Σταυρού 2 – 0
Νίκη για την ΑΕΛ που έχει χάσει το τρένο της παραμονής. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στο Β΄ημίχρονο και συγκεκριμένα προηγήθηκαν στο 51΄ με το γκολ του Παπαθανασίου (1-0) ενώ στο 84΄διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Καραμποίκη .
Αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου
Αστέρας Πετριτή-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου : 0-3
ΠΟ Φήκης-Πιερικός : 0-3 α/α.
ΑΕ Λευκίμμης-Αστέρας Σταυρού : 2-0
Θεσπρωτός-ΑΟ Τρίκαλα : 3-1
Βατανιακός-Νέα Αρτάκη : 0-1
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Μαγνησιακός : 3-0 α/α.
Καστοριά-Θύελλα Κατσικάς: 0-2
Εορδαϊκός-Αναγέννηση Αρτας: 1-0
Σβορώνος-ΑΕ Κιλελέρ: 1-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ :
1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 65
2 ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ ………………….. 63
3 ΣΒΟΡΩΝΟΣ …………………… 62
4 ΠΙΕΡΙΚΟΣ ………………………. 52
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ………. 51
6 ΖΑΚΥΝΘΟΣ …………………….. 48
7 ΚΙΛΕΛΕΡ ………………………… 44
8 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ………………… ….43
9 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ……………………. 42
10 ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ …………………42
11 ΑΝΑΓΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 41
12 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ…………41
13 ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ………38
14 ΚΑΣΤΟΡΙΑ ……………………….30
15 ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ …………………28
16 ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ …………… 27
17 ΦΗΚΗ …………………………ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
18 ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30η):
Ζάκυνθος-Αστέρας Πετριτή
Θύελλα Κατσικάς-Εορδαϊκός
Αναγέννηση Άρτας-Σβορώνος
Κιλελέρ-Βατανιακός
Πιερικός-Λευκίμμη
Αστέρας Σταυρού-Θεσπρωτός
ΑΟΤ-Νέα Αρτάκη
Κεραμίδι-Φήκη 3-0 α/α.
Μαγνησιακός-Καστοριά 0-3 α/α.