Μετά από συντονισμένες ενέργειες της ΠΕΝΕΝ (που αφορούσαν πρόσφατη καταγγελία μας) για σειρά εργασιακών προβλημάτων στο πλοίο «ΣΑΟΝΗΣΟΣ» της SAOS FERRIES αυτά διευθετήθηκαν κατά την διάρκεια που το σκάφος έκανε επισκευή στον Πειραιά.
Χαιρετίζουμε την αγωνιστική στάση των μελών του πληρώματος καταστρώματος του πλοίου το οποίο στήριξε ομόφωνα την παρέμβαση της Ένωσης με αποτέλεσμα οι διεκδικήσεις να έχουν αίσιο αποτέλεσμα.
Σημειώνεται ότι το πλοίο στην διάρκεια των προγραμματισμένων δρομολογίων του, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών είχε προσκρούσει στο λιμάνι της Φολεγάνδρου.
Ήδη έχει επαναδρομολογηθεί και πραγματοποιεί πάλι τα σχεδιασμένα δρομολόγια του.
Η Διοίκηση της ΠΕΝΕΝ