Ήττες για Αστέρα Π. & ΑΕ Λευκίμμης

November 26, 2023 547

Δυο ήττες για τις κερκυραϊκές ομάδες της Γ΄ Εθνικής που αγωνίζονταν εκτός έδρας.

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – Αστέρας Π. 2 – 0

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σεχολάρι στο 33’ και με τον Ζουκάν στις καθυστερήσεις  διαμορφώθηκε το 2 – 0

Διαιτησία: Γ. Τασιόπουλος, Στ. Σφυρής, Κ. Αγγελόπουλος (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Ανακοίνωση για τη διαιτησία του αγώνα Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Αστέρας Πετριτή 2-0, εξέδωσε η ομάδα του Πετριτή.

Η ανακοίνωση:

Ο Αστέρας Πετριτή καταγγέλλει την απαράδεκτη και εγκληματική διαιτησία, με την οποία βρέθηκε αντιμέτωπη στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου.

Απέναντι μας ήταν μια διαιτητική τριάδα η οποία μόνο ανίκανη δεν ήταν, αντιθέτως έκανε αυτό που έπρεπε.

Προφανώς η σιωπή μας σε προηγούμενα παρόμοια περιστατικά εκλήφθηκε ως αδυναμία. Περιμένουμε την τιμωρία αυτών των ανθρώπων που οδηγούν το ποδόσφαιρο μας πολλά χρόνια πίσω.

Όλα αυτά βέβαια ουδεμία σχέση έχουν με την αντίπαλη ομάδα, η φιλοξενία της οποίας ήταν εξαιρετική.

Οτιδήποτε άλλο συνέβη αγωνιστικά είναι άνευ ουσίας.

Αστέρας Σταυρού – ΑΕ Λευκίμμης 3-2

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο του παιχνιδιού με τον Αντωνόπουλο. Διπλασίασε τα τέρματά της με το Φράγκο στο 21ο λεπτό.

Στο 24’ ο Βασσάκης μείωσε σε 2-1 για την ΑΕΛ, ενώ στο 49’ ο Κωστακιώτης ισοφάρισε σε 2-2. Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 3-2, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Αλεξίου στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Λευκίμμη ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Koυλαλή στο 81’.